FC Slovan Liberec | Dokáží si Slovaňačky v posledním kole napravit reputaci?
21.05.2016

Dokáží si Slovaňačky v posledním kole napravit reputaci?

Kryštof Rossmann
Liberec - Poslední dvě utkání našemu mužstvu příliš nevyšla. Nejprve podlehlo Plzni 0:3 a následně po vyrovném prvním poločase obdrželo od Pražanek hned šest branek. Dokáží Slovaňačky složit proti nevyzpytatelným Pardubicím reparát?

Modro-bílé bojovnice byly hlavními adeptkami na zisk celkové páté příčky soutěže. Úvodní dvě kola zvládly bravůrně, když remizovaly s Plzní a s přehledem porazily pražskou Duklu.

Poté však přišlo osudné střetnutí s Pardubicemi, kde Liberečanky musely dotahovat vedení Východočešek. Poté jakoby chybělo potřebné sebevědomí. Po jednoznačné prohře s Plzní ale i přesto vstoupily svěřenkyně trenéra Dvořáka do odvety s Duklou na výbornou. Hned třikrát se v zápasu dostaly do vedení, nicméně i přesto si nakonec připsaly hořkou porážku.

Fotbalistky armádního celku druhou půli ovládly jednoznačným poměrem 1:6, čímž definitivně nechaly rozplynout liberecký sen o první pozici v nadstavbové skupině o sestup. I tak se ale rozhodně nedá říci, že by v posledním kole o nic nešlo.

Jiří Dvořák

Naše hráčky mají totiž Pardubicím jednoznačně co oplácet. V posledních dvou vzájemných utkáních se svými soupeřkami vybojovaly pouhý bod.

„Bude důležité ukončit sezónu vítězstvím tak, aby nad námi nevisela porážka celou letní přípravu. Musíme si také trochu zvýšit sebevědomí a náladu po této sezóně, která nebyla povedená. Namotivovat hráčky by nemělo být těžké. Máme za sebou dvě porážky v řadě, myslím se, že by se nad sebou měly zamyslet. Pakliže některé holky budou ve výkonech z posledních dvou kol pokračovat, tak by tu pro ně nemělo být v příští sezóně místo. Měly by bojovat o triko."

Na to, jestli Slovaňačky složí reparát a rozloučí se se sezónou vítězně, si budeme muset počkat do neděle 29.5. Úvodní výkop je naplánován na 16:00.