FC Slovan Liberec | Juniorka si v přípravě zahraje Podještědské derby
04.07.2017

Juniorka si v přípravě zahraje Podještědské derby

Liberec - Bohatý přípravný program naší juniorky pokračuje už ve středu. Od deseti hodin na Městském stadionu vyzve rivaly z Jablonce, kteří tak budou čtvrtým soupeřem juniorů v přípravném období.
Oficiálně dosud naše juniorka odehrála dva zápasy. Po prvním týdnu přípravy vyrazila do Pardubic, kde změřila síly s místním druholigovým celkem, nakonec si však po solidním výkonu odvezla porážku 0:2.

V následujícím týdnu už si vedla lépe. Ve čtvrtek totiž v nepříjemných deštivých podmínkách přivítala na umělém trávníku stadionu U Nisy německý Neugersdorf a po divokém průběhu zvítězila díky brance v závěru zápasu těsně 3:2, čímž si připsala první výhru v přípravném období.

Kromě zmíněných konfrontací to byl navíc také víceméně právě juniorský tým, který v sobotu nastoupil v prvním ze dvou utkání s Hradcem Králové. Kádr tehdy pouze doplnilo několik z hráčů A-týmu, na které se nedostalo v sestavě pro následující druhý duel.

Hned v první půli byly k vidění tři penalty a Hradec si zajistil vedení 2:1, stejným výsledkem dopadl také druhý poločas a Východočeši se tedy radovali z triumfu 4:2. Juniorka však v konfrontaci s týmem, který ještě v uplynulé sezoně naskakoval v nejvyšší české fotbalové soutěži, nasbírala cenné zkušenosti.

Ve středu se vůbec poprvé v této přípravě utká s týmem své věkové kategorie, ostatní duely však sehraje s dospělými výběry. V cestě jí stojí juniorský tým Jablonce, s nímž se vždy jedná o velmi zajímavou konfrontaci.

Jak si tým trenéra Miroslava Holeňáka povede? Výkop je naplánován na 10 hodin na Městském stadionu.