FC Slovan Liberec | Juniorku čeká první domácí zápas, v pondělí přivítá Brno
26.02.2017

Juniorku čeká první domácí zápas, v pondělí přivítá Brno

Liberec - Juniorku čeká v pondělí první domácí zápas jara. Po vítězství v Českých Budějovicích budou chtít svěřenci trenéra Čapka chtít přidat také další úspěch, tentokrát proti silnému Brnu. Povede se jim to?

Dobrý vstup do jara

Minulý týden čekal po náročné přípravě naše juniory první ligový duel. Slovan napravil podzimní porážku s Českými Budějovicemi a na jejich hřišti zvítězil 2:0. Rozhodnuto bylo již v prvním poločase, kdy se prosadili Erik Micovčák a Matyáš Kazda.

Díky tříbodovému zisku se tak naši mladíci hned posunuli tabulkou. Aktuálně jim patří solidní šestá příčka, z níž ztrácejí na elitní trojici pouze tři body. O motivaci tak mají postaráno. Jenže právě aktuálně třetí tým Juniorské ligy je čeká hned dalším zápase.

Brno bojuje o první jarní výhru

Zbrojovka patřila na podzim mezi nejlepší celky soutěže. Během šestnácti kol pouze pětkrát prohrála a v současnosti uzavírá první trojici. Vstup do jara však neměla stoprocentní, hned v prvním kole druhé části sezony totiž ztratila body s desátými Teplicemi.

Zápas se dlouho hrál bez branek, o konečném výsledku rozhodovala až poslední čtvrthodina. Nejprve se z penalty trefil domácí Rybička a v tu chvíli to pro Zbrojovku vypadalo velmi nadějně, jenže jen o čtyři minuty vyrovnal Šup a utkání tak skončilo remízou 1:1. Brno by se tak v druhém jarním kole rádo dočkalo výhry.

Šance na odplatu

Svěřenci trenéra Pavla Čapka mají svým soupeřům co vracet. Vždyť v podzimním zápase prohráli vysoko 0:3. Rozhodly především dvě branky během šesti minut v první půli, na něž už Slovan nedokázal zareagovat.

Jak si proti Zbrojovce, na niž se může v případě výhry bodově dotáhnout, povede tentokrát? To se dozvíme v pondělí v 13 hodin. Utkání se hraje ve Frýdlantě.