FC Slovan Liberec | Matěj Pulkrab: Bod je bohužel zklamání
03.03.2018

Matěj Pulkrab: Bod je bohužel zklamání

Matěj Pavelka
LIBEREC - V mrazivém sobotním zápase Slovanu pomohl opět výrazně Matěj Pulkrab. V minulém kole vystřelil domácím výhru, dnes se dvěma góly zásadně podílel na remíze 2:2. Přestože nebyl spokojený s týmovým výsledkem, po individuální stránce mohl být o něco více potěšený. "Dva góly jsou super, v zápase jsem už nějakou chvíli dva nedal," řekl dvou gólový střelec

Jsi spokojený s průběhem tohoto utkání?

Určitě ne, bod s Karvinou, která se pohybuje spíše ve spodu tabulky, je bohužel zklamání.

Myslíš, že utkání ovlivnilo trochu počasí?

Jistě to svou roli sehrálo, trávník nebyl úplně kvalitní a zima byla taky velmi nepříjemná.

Co bys řekl ke svému výkonu?

Měl jsem několik velikých šancí dát víc gólů, ale dva góly jsou super, v zápase jsem už nějakou chvíli dva nedal.

Byli jste překvapeni hrou Karviné?

To ne, hráli hodně dozadu, smůla, že jsme dostali ten gól. Pak se hodně zatáhli a pro nás bylo obtížné dostávat se do zakončení. Dlouho jsme měli smůlu, ale po vyrovnání na 1:1 jsem věřil v otočení výsledku v náš prospěch. Chvilku po tom jsme hodně smolně inkasovali.

Jak bys popsal situaci před druhou brankou Slovanu?

Upřímně si to už úplně nepamatuji (úsměv). Byla tam dlouhá přihrávka za obranu, Wesley se hodně bil o míč a postrčil to na mě. Moje práce je právě sbírat takovéhle odražené balóny ve vápně, viděl jsem volnou branku a říkal si, že stačí to dát přes jejich obránce.

Na začátku prvního poločasu jsi měl dvě obrovské příležitosti hned po sobě, jak se to z tvého pohledu semlelo?

Bylo to tak, že jsem byl do půl metru od hráče a to se špatně prostřeluje, bohužel jsem tam dvakrát nebo třikrát trefil hráče i gólmana. Nespadlo mi to tam smolně, ale ve druhém poločase se to naštěstí povedlo.

Teď Slovan čeká v MOL Cupu pražská Slavie, těšíte se?

Ano, všichni se moc těšíme, pohár je jedna z nejdůležitějších věcí v sezoně. Navíc díky různým okolnostem to bude o to zajímavější.