FC Slovan Liberec | Musíme si to srovnat v hlavě, burcuje po porážce s Bohemians Egon Vůch
31.10.2016

Musíme si to srovnat v hlavě, burcuje po porážce s Bohemians Egon Vůch

Liberec - Utkání na hřišti Bohemians našemu týmu nevyšlo. Slovan nevstoupil dobře ani do jednoho poločasu a vinou rychle inkasovaných branek prohrál 1:2. "O přestávce si něco řekneme, a pak vstoupíme do druhé půle stejně," smutnil po utkání Egon Vůch.
Přitom právě rychlé branky byly v této sezoně devizou Slovanu. V první minutě se náš tým trefil na hřišti Karabachu, kde se Jan Sýkora postaral o rekordní zápis, a také proti PAOKu Soluň. Tentokrát ochutnal hořkost vlastní medicíny, uplynulo sotva čtvrt minuty a míč už skončil v síti za brankářem Martinem Dúbravkou.

"Odkryli jsme soupeři svou levou stranu, tam byla podle mě chyba," vysvětloval příčinu Egon Vůch. Svou daň si vybrala také smůla. "Tuším, že se tam srazili Martin Latka s brankářem a míč se nějak nešťastně odrazil až do branky. Ale pořád jsme měli 89 minut na to s tím něco udělat," poznamenal mladý záložník.

První půle už žádné další branky nepřinesla, po přestávce tak vstupovali zpět na trávník spokojenější domácí. A jejich důvod k radosti byl brzy dvojnásobný. Po chvíli se opět dokázali prosadit. "Něco si o přestávce řekneme a pak vstoupíme do poločasu zase stejně, stejně špatně. Necháme si dát lacinou branku ze standardky," smutní Vůch.

Přestože se naši hráči přeci jen dokázali alespoň jednou prosadit, na vyrovnání už nedosáhli. "Otáčet v Ďolíčku z 0:2 je hrozně těžké, lidi se chytli a hnali je. Pak už jsme to tam bohužel nedotlačili," vysvětluje Egon Vůch.

Porážka 1:2 neznamená pouze komplikaci v horizontu bodového zisku. Slovan totiž čeká nesmírně náročný program. Už ve čtvrtek se v Itálii utká s Fiorentinou, následně pak v neděli na stadionu U Nisy přivítá pražskou Spartu. Před těmito veledůležitými duely si chtěli svěřenci trenéra Trpišovského pomoci psychickou vzpruhou, namísto toho se z Ďolíčku vraceli s prázdnou.

Egon Vůch přesto věří, že se s nastalou situací Slovan dokáže srovnat. "Je to samozřejmě složité, ale každý si musí hlavu nastavit tak, aby to z nás spadlo," říká. V tuto chvíli se již tým plně soustředí na zápas s Fiorentinou, o jejíž síle se hráči přesvědčili na stadionu U Nisy sami. Soupeře studovali také u videa. "Ale můžeme si říkat co chceme, jenže když to pak nepřeneseme na hřiště a budeme dělat individuální chyby, můžeme sedět u videa klidně 24 hodin denně a bude to k ničemu," ví Vůch.

Před utkáním na stadionu U Nisy se italskému soupeři příliš nedařilo, výhra v Liberci však Fiorentinu nakopla. Od vzájemného duelu získala ve třech zápasech sedm bodů a poskočila na sedmou příčku tabulky. I tak však podle Egona Vůcha není Slovan ve vzájemném střetnutí bez šance. "Myslím, že na to máme," uzavírá křídelní záložník.

Jak si Slovan na italské půdě povede? To se dozvíme již ve čtvrtek.