FC Slovan Liberec | Náročný program pokračuje, Slovan zavítá v dohrávce na hřiště Karviné
25.10.2016

Náročný program pokračuje, Slovan zavítá v dohrávce na hřiště Karviné

Kryštof Rossmann
Liberec - Slovan ve středečním odpoledni zavítá na půdu nováčka ligy z Karviné. Dohrávkou osmého kola tak pokračuje velmi náročný program našeho mužstva, během posledních dvou týdnů ho totiž čeká již páté utkání.

MFK Karviná

Karviná vstoupila do sezóny více než sympaticky. Během úvodních čtyř kol nevybojovala ani bod pouze v jednom případě. Hned dvakrát navíc zvítězila stejným výsledkem 2:1. Následně však hráči oblékající zeleno-bílé trikoty vyvedenou sérii ztratili, když prohráli se Zlínem a v dalším průběhu i s Plzní, Slavií a Teplicemi. Naopak porazit dokázali Jihlavu a Příbram. V těchto dvou zápasech svěřenci trenéra Jozefa Webera neinkasovali.

Výsledky celku z Moravskoslezského kraje mu prozatím vynesly desátou příčku tabulky, s bodovým náskokem právě na Liberec. Nemůže tak být pochyb o tom, že vzájemný souboj bude, co se postavení v tabulce týče, velmi důležitý.

Obě mužstva také postoupila do dalšího kola MOL Cupu. Zatímco Slovan rozstřílel, hlavně díky velmi produktivnímu prvnímu poločasu, Písek 5:1, Karvinou potrápil Prostějov. Utkání nakonec dospělo až do prodloužení, kde se v 97. minutě nejprve zblízka prosadil Pavol Jurčo a zanedlouho pojistil postup nováčka ePojisteni.cz ligy krásnou střelou z osmadvaceti metrů Jan Šisler. V příštím kole čeká našeho středečního soupeře pražská Dukla.

Kdo je nejproduktivnějším fotbalistou MFK? Pavol Jurčo. Třicetiletý útočník zaznamenal tři branky a jednu nahrávku. Nejúspěšnější v tvoření příležitostí je Lukáš Budínský. Mezi tyčemi stojí karvinská zkušená opora Ján Laštůvka. Ten nastoupil k devíti duelům a vychytal jedno čisté konto.

Historická tabulka vzájemných ligových zápasů

FC Slovan Liberec MFK Karviná (FC Karviná)
1 PROMĚNĚNÉ PENALTY0
Slovan z posledních třech ligových zápasů vybojoval hned sedm bodů a co víc, neinkasoval jedinou branku. Vítězství nad Teplicemi kontroloval Folprecht s Breitem a poslední duel proti Hradci Králové rozhodl dvěma brankami v rozmezí deseti minut Daniel Bartl.

Nicméně program rozhodně není pro naše mužstvo nejlehčí, v posledních dvou týdnech sehrálo tři zápasy domácí soutěže, jeden pohárový a také duel Evropské ligy proti Fiorentině. Přeložené utkání proti Karviné tak bude pro svěřence trenéra Trpišovského další velkou výzvou. Podaří se ji splnit?

Spolupráce dua Petr Ševčík - Daniel Bartl v posledním utkání zatočila se statistikami klubových lídrů. Druhý jmenovaný se vyšvihl se třemi góly na pozici nejlepšího střelce, Ševčík zase plní roli nejlepšího nahrávače. Zajímavá je i bilance v počtu úspěšných přihrávek. Davida Hovorku totiž předskočil brankář Martin Dúbravka s počtem 395 bezchybných pasů.

Poslední vzájemný zápas se datuje až do roku 1999. Tehdy Slovan vyhrál nad někdejší FC Karvinou 3:1. Branky vstřelili Barbarič a Leandro Lazzaro. Druhý jmenovaný se prosadil hned dvakrát, přičemž jeho úvodní branka padla po nařízením pokutovém kopu.

Poslední vzájemné soutěžní utkání

23. kolo (18. 4. 1999) FC Slovan Liberec - MFK Karviná (FC Karviná) 3:1 (2:1)

Branky: 7. Barbarič, 19. Leandro Lazzaro (pen), 55. Leandro Lazzaro - 18. Rozhon

Rozhodčí: Beneš - Amler, Michl.

ŽK: 57. Janáček, 59. Michalík - 19. Miklas, 59. Rozhon, 82 Činčala.

Diváci: 4 390.

FC Slovan Liberec: A. Kinský - Z. Beňo, B. Pilný, S. Marek, J. Lexa - L. Janáček, R. Michalík, T. Janů, P. Čapek - M. Barbarič, L. Lazzaro.

MFK Karviná (FC Karviná): M. Miklas - P. Maléř, M. Plachta, R. Šulák - P. Kubeš, R. Benefi, R. Kafka, M. Duhan, V. Činčala - M. Rozhon, D. Sourada.