FC Slovan Liberec | Naváže juniorka na vítězné derby? V pondělí míří do Mladé Boleslavi
22.10.2017

Naváže juniorka na vítězné derby? V pondělí míří do Mladé Boleslavi

Liberec - Nakopnuta vítězstvím nad rivaly z Jablonce míří naše juniorka v pondělí do Mladé Boleslavi. Vyzraje tým trenéra Holeňáka na druhý celek české části Juniorské ligy? V případě úspěchu může poskočit do horní poloviny tabulky.

Úspěšné derby

Minulý týden byl pro Slovan úspěšný. Juniorka po reprezentační přestávce naskočila do ligy malým Podještědským derby, které po tvrdém boji těsně ovládla. Po poločase sice platil bezbrankový stav, ale 12 minut před koncem se po rohu trefil Pavel Baláž a rozhodl o výhře 1:0.

Ta jen potvrdila slušnou formu naší juniorky. Vždyť z posledních šesti duelů prohrál Slovan pouze jednou, když nestačil na Hradec Králové, naopak hned čtyřikrát zvítězil. S 16 body díky tomu našim mladíkům patří 7. příčka pouze o skóre za Hradcem. V případě úspěchu v Mladé Boleslavi se mohou opět posunout vpřed.

Obhájci titulu

V pondělí je ale čeká soupeř z kategorie těch nejtěžších. Vždyť Mladá Boleslav v novém ročníku obhajuje loňský titul. Daří se jí zatím také letos, v jedenácti kolech pouze třikrát prohrála a v současné chvíli středočeskému celku patří druhá příčka. Na vedoucí Teplice ztrácí pouhé dva body.

Vzhledem k novému systému soutěže se Slovan s Mladou Boleslaví letos již setkal a šlo rozhodně o skvělou pozvánku na další konfrontace. Po poločase Středočeši vedli, nicméně Slovan po změně stran bleskově vyrovnal. Následně však hosté proměnili penaltu a rozhodli o výhře 3:2.

Budou opět padat branky?

První podzimní vzájemný zápas mimo jiné potvrdil, že v duelech těchto soupeřů padá mnoho branek. Vždyť v dosavadních 11 střetnutích viděli fanoušci 49 gólů, což znamená průměr přibližně 4 a půl branky na zápas.

Potvrdí to také následující utkání, nebo budou pro změnu vládnout brankáři? To se dozvíme už v pondělí od 13 hodin.