FC Slovan Liberec | Ohlédnutí za sezónou žen: Cenné výhry i trápení s Pardubicemi
23.06.2016

Ohlédnutí za sezónou žen: Cenné výhry i trápení s Pardubicemi

Kryštof Rossmann
Liberec - Ženy mají za sebou další sezónu v nejvyšší soutěži a s přehledem se kvalifikovaly i do té následující. O splnění cílů se však mluvit nedá, z celkového předposledního místa totiž převažuje zklamání.

Ženy vstupovaly do nového ročníku s jasným cílem: co nejvíce potrápit favority a zkusit zabojovat o postup do TOP 4. V podobě neúspěchu poté vybojovat první příčku nadstavbové skupiny o sestup. Sezóna však příznivě nezačala. V prvním kole Slovaňačky schytaly dvojciferný počet branek od pražské Sparty a následně prohrály na domácí půdě s dalším celkem z hlavního města - Duklou 2:4.

Sérii tří proher v řadě završil neúspěšný boj s Bohemians, kde sice naše mužstvo brankou Jarchovské z dvacáté minuty vedlo, ale v druhém poločase na dva inkasované góly reagovat nedokázalo. V utkání čtvrtého kola a předehrávce šestého se však modro-bílým hráčkám zadařilo. Připsaly si výhru 5:0 nad Pardubicemi a důležitý tříbodový zisk nad sokyněmi z Plzně.

Střety s nejlepšími celky soutěže neměly překvapivou koncovku. Slovácko porazilo Liberečanky s přehledem 5:1. Sešívané fotbalistky ovládly střetnutí poměrem 2:0. S podzimní částí soutěže se Slovan rozloučil dalšími dvěma prohrami v duelech se Spartou a Pardubicemi, bod za remízu bral ze soubojů proti Bohemians a Dukle.

V posledních třech kolech vybojovaly svěřenkyně trenéra Jiřího Dvořáka další tři body, když porazily v pohledném utkání mužstvo ze západních Čech 3:2, naopak padly v duelu se Slavií a Slováckem.

Do nadstavbové části vstupovaly Slovaňačky z pozice největšího adepta na zisk páté příčky, nicméně nakonec skončily až předposlední, a to i přestože dokázaly v prvních dvou kolech nejprve sehrát vyrovnaný zápas s Plzní a poté předčit Duklu. Jenže následně přišla ztráta bodů s Pardubicemi, a vzápětí vysoké porážky od Viktorie i armádního celku. Dojem ze sezóny nakonec nezachránilo ani poslední střetnutí, v němž Slovaňačky vedly už 3:1, ale brankami Záviškové z rozmezí pěti minut nakonec pouze remizovaly.

Na to, jestli v příštím ročníku naše mužstvo statistiky vylepší, si budeme muset počkat. O předsezónním dění Vás budeme informovat.