FC Slovan Liberec | Šárka Brázdová: Hradec je bojovný soupeř, nástup formy jsem nečekala
22.08.2016

Šárka Brázdová: Hradec je bojovný soupeř, nástup formy jsem nečekala

Kryštof Rossmann
Liberec - Šárka Brázdová byla v posledním utkání žen autorkou hned čtyř branek, což jí vyneslo prozatimní druhou pozici v tabulce ligových střelkyň. Co na svůj povedený výkon liberecká útočnice říká?

Čtyři branky v jednom duelu. To je fantastický počin, jak se to povedlo a jak byste góly popsala?
Při dvou gólech mi spoluhráčky dobře situaci připravily a poté již stačilo trefit bránu. U druhé branky jsem vzala zodpovědnost na sebe a spadlo to tam. U třetí jsem se prokličkovala mezi třemi protihráčkami a nakonec z toho byl krásný gól.

Cítila jste před zápasem, že byste mohla mít formu?
V přípravě jsem pár branek dala, ale v posledním mistrovském utkání nebyl nárok. Takže jsem spíš nástup formy nepociťovala.

Jak byste zhodnotila utkání?
Hradec je určitě velmi bojovný soupeř. Když hrál ještě první ligu, předtím než sestoupil, tak to byly vždy vyrovnané zápasy. Jednou jsme vyhrály my, podruhé Východočešky. Takže velmi bojovný a důrazný soupeř, snažil se i hrát fotbal, což bylo sympatické.

Z vaší strany to ale přeci jen ideální zápas nebyl, třeba na začátku druhého poločasu vás soupeř zhruba dvacet minut jednoznačně přehrával a mohl snížit na 3:2. Jak se této situaci do příště vyhnout?
Začátek druhé půle jsme zbytečně zaspaly. Neudržely jsme balón, zatímco Hradec ho v podstatě nedal z nohy a tlačil nás. Byly jsme pouze okolo šestnáctky, prohrávaly jsme souboje uprostřed hřiště. Tohle by se stávat nemělo.

V posledních utkání vás trochu trápí koncovka. V tomto utkání jsme vstřelily pět branek, ale na druhou stranu čtyři byly vaše a kdyby se den tolik nevyvedl, mohlo to v konečném součtu vypadat taky jinak.
Máte pravdu. Vytvořily jsme si hodně příležitostí a myslím, že těch vstřelených branek mohlo být ještě víc. Naštěstí tam spadlo to, co tam spadlo a víc není důležité. Jsem ráda, že jsem týmu takto mohla pomoci.

Vítězství proti Hradci můžeme nazvat "povinným", pokud chcete bojovat o nejvyšší příčky, v příštím kole vás čeká Dukla. Co bude důležité v tomto souboji a jakým výkonem byste se měly prezentovat?
Doufám, že to bude ještě lepší než proti Hradci. Musíme hrát více na balónu a vytvořit si opět velké množství šancí. Nejdůležitější bude také příležitosti proměňovat.

Kdybyste se měla ohlédnout za vašimi posledními týmovými výkony a vybrat jednu věc, která hře prozatím chybí. Co by to bylo?
Určitě dravost a větší touha po výhře. Zaspáváme první kroky v utkání a začátky poločasů.