FC Slovan Liberec | Slovan doma na Brno umí. Porazíme U Nisy Zbrojovku pošesté v řadě?
20.08.2016

Slovan doma na Brno umí. Porazíme U Nisy Zbrojovku pošesté v řadě?

Lukáš Michalík
Liberec - V Evropě se Slovanu nadmíru daří, teď už je ale potřeba zabrat také na ligové scéně. Naši fotbalisté stále čekají na první ligovou výhru a všichni slovaňáci pevně doufají, že se bude slavit už v neděli. Pod Ještědem se představí Brno s trenérem Svatoplukem Habancem, které z posledních patnácti utkání v Liberci zvítězilo pouze jednou. Přijďtě v neděli podpořit Slovan přímo k Nise! Utkání začíná v 17 hodin.

FC Zbrojovka Brno

Hráči brněnské Zbrojovky mají za sebou pouze dvě ligová klání, zápas 1. kola proti Slavii bylo vinou nepříznivých klimatických podmínek odložen. Ve 2. kole Zbrojovka remizovala 1:1 na půdě nováčka z Karviné, minulý týden zase uhrála bezbrankovou remízu doma s Teplicemi. Moravané naposledy v lize prohráli ve 27. kole minulé sezony právě na libereckém stadionu, od té doby Brněnští v rámci nejvyšší soutěže dvakrát vyhráli a třikrát remizovali.

Brno vede od nového ročníku trenér Svatopluk Habanec, který se přesunul do jiného kouta Moravy po konci v Uherském Hradišti a u kormidla Zbrojovky nahradil Václava Kotala. Svěží vzduch v podobě nového kouče přivál na brněnskou Srbskou řadu změn v hráčském kádru. Mužstvo opustili například Buchta, Košťál, Keresteš, Schuster, Malík, Zoubele, Chrien, Brigant a další, na jejichž uvolněné místo v kabině usedla řada nových posil.

Bezpochyby nejvýraznější letní akvizicí Zbrojovky se stal zkušený záložník Jan Polák. Někdejší reprezentant a brněnský odchovanec, který mimo jiné prošel také Slovanem, se zatím stále zotavuje z dlouhodobého zranění a jeho start v nedělním utkání je tak vysoce nepravděpodobný. Do moravské metropole zamířili rovněž ligovými zápasy ošlehaní Litsingi, Štohanzl a stoper Vraštil či Litevec Kijanskas.

0 PROMĚNĚNÉ PENALTY3

Nepovedený ligový start Slovanu podtrhl minulý týden duel 3. kola na neoblíbené půdě ve Zlíně. Domácí Fastav využil dvou standardních situací a po výhře 2:1 sebral všechny body. Z úvodních tří kol tak naši fotbalisté vybojovali pouhý bod a v tabulce se krčí až na čtrnáctém místě.

Po nevydařeném startu do nového ročníku ligy ePojištění.cz si náš tým chtěl spravit chuť přijatelným výsledkem z úvodního utkání 4. předkola Evropské ligy na Kypru. Zápas s Larnakou vyšel svěřencům Jindřicha Trpišovského na výbornou, jedinou branku utkání vstřelil v prvním poločase hlavou po rohovém kopu Coufal a Slovan si tak před odvetou U Nisy vytvořil velmi nadějnou výchozí pozici směrem k postupu do základní skupiny.

Slovan proti Brnu v domácím prostředí naposledy ztratil body na podzim roku 2009, kdy o výsledku utkání rozhodla jediná branka z kopačky dnes již exlibereckého útočníka, tehdy hájícího barvy Zbrojovky, Michaela Rabušice. Od té doby se U Nisy radovali už jen domácí, kteří pod Ještědem vyhráli posledních pět vzájemných soubojů. V jarní části uplynulé sezony sice Brňané přerušili 328 minut trvající sérii bez vstřeleného gólu v Liberci, na zisk bodů to však přesto nestačilo. Výhra Libereckých nebyla v kontextu minulých vzájemných utkání překvapením, v posledních pěti střetnutích totiž vždy naplno bodoval domácí celek. Slovan si navíc ziskem tří bodů definitivně zajistil účast v kvalifikaci Evropské ligy. Reportáž z tohoto utkání si můžete přečíst zde. Premiérový ligový gól Matěje Pulkraba, pojišťující trefu Daniela Bartla či dvě branky dnes již jihlavského Zoubeleho můžete shlédnout ve videoreportáži

Zatím jedinými úspěšnými střelci Slovanu jsou v nové sezoně Milan Baroš a Daniel Bartl. Kromě brankáře Dúbravky v předchozích třech kolech nevynechal ani minutu obránce Hovorka, za nímž v počtu odehraných minut následují Navrátil s Barošem.