FC Slovan Liberec | Složitý zápas, na těžkém hřišti, pro nás ale byly důležité především tři body, komentoval Bosančić
19.03.2018

Liberec – Předehrávka 21. kola HET ligy dopadla pro náš tým radostně. Slovan dominoval po většinu zápasu proti Zbrojovce a zaslouženě si připsal vítězství 2:0. Obě branky si na své konto připsal Matěj Pulkrab a stal se tak nejčastěji skórujícím hráčem Liberce v této sezóně. „Je dobře, že jsme toto utkání zvládli a vyhráli,“ měl jasno po výhře Bosančić.

Zápas provázelo především nepříznivé počasí, přes den v Liberci sněžilo a teploty klesly pod nulu, což se podepsalo i na terénu. „Samozřejmě, že počasí bylo špatné, ale nedá se nic dělat. Jsou stejné podmínky pro soupeře, tak pro nás, musíme to zvládnout,“ nechtěl se vymlouvat zkušený středopolař. Do zápasu zasáhla téměř neobměněná sestava z minulého zápasu s Plzní, jediná změna byla na pozici stopera – vrátil se zraněný Karafiát, který nahradil Kačarabu. V sestavě nechyběl ani Miloš Bosančić, jenž v jarní části ligy naskočil do všech zápasů a vypracoval se, hlavně díky své skvělé rozehrávce a přehledu na hřišti, k oporám týmu. Přestože často v předzápasových soupiskách figuruje na pozici podhrotového hráče, tak se během hry stahuje až k obráncům. „Takhle mi to vyhovuje, mým úkolem je tvořit hru právě odzadu. Jsem domluvený s trenérem a budu hrát tímto způsobem,“ popisoval svoji roli v týmů Bosančić.

Od prvních minut zápasu dostal Slovan soupeře pod tlak, při ztrátách míče náš tým rychle presoval a nedovolil Zbrojovce ani útoky z rychlých brejků. Ovšem až do 26. minuty si Liberečtí nedokázali vytvořit nějakou vážnější šanci. To se změnilo po střele Breiteho, jehož vyražený pokus do prázdné sítě dorážel Matěj Pulkrab. Slovan nepolevil a před poločasem skóroval ještě jednou, v 42. minutě Potočný sklepnul míč pro Matěje Pulkraba a ten nezaváhal. Ve druhém poločasu byl u obou zajímavých šancí právě Bosančić. Nejprve hledal Coufala, slibná akce byla bohužel přerušena zamáváním ofsajdu. „My hrajeme takový typ hry, Cuf (Coufal) má dobrou kondici a často „vycítí“ volný prostor a moje práce je ho tam najít,“ komentoval celou situaci Bosančić. Ovšem mnohem větší šanci srbský záložník připravil pro Potočného v 58. minutě. Přihrávkou za obranu ho vyslal na samotného Melichárka a chyběl opravdu kousek, abychom se mohli radovat z třetího gólu.

Slovan si už zbytek zápasu pohlídal, nepřipustil drama v závěru a zápas skončil výsledkem 2:0 ve prospěch našeho týmu. O převaze našeho týmu vypovídaly i statistiky: