U18 - ČDD, 18.kolo: FC Slovan Liberec vs. FK Jablonec B 0:4 (0:2)

O naší porážce s Jabloncem rozhodly hrubé chyby v obraně.

FC Slovan Liberec: Hnízdil - Mečíř (46´ Žižka), Krpata, Šorsák (46´ Čáp), Winkler - Daněk, Knobloch - Flesner (46´ Procházka), Bergmann (80´ Ježek), Málek - Syrovátka
Rozhodčí: Krupka - Halama, Kutílek
Diváci: 50

V derby s Jabloncem U18 padla. Rozhodly hrubé chyby v obraně.

Domácím nebyla nic platná optická převaha a do 24. minuty i velmi dobrý výkon. Soupeř dobře bránil a vepředu nepříjemně presoval. Ve 24. minutě hosté využili prvního velkého zaváhání v obraně domácích a vedli brankou Bendy (0:1). Domácí se snažili a ve velkém vápně hostí bylo několikrát horko, ale liberečtí hráči nebyli schopni úspěšně zdárně realizovat některé slibné příležitosti. Na konci poločasu došlo opět k chybě při komunikaci domácí obrany a Jablonec zvýšil na 0:2.

Po změně stran byl Liberec lepší na míči, ale Jablonec zodpovědně bránil a vyrážel do rychlých protiútoků. Po standardní situaci soupeř zvýšil na 0:3, když v pokutovém území získal dostatek času hostující útočník. Domácí vše vrhli do útoku a hrálo se převážně před pokutovým územím Jablonce, jenže domácím snahu hatila nepřesnost, zbrklost nebo vynikající zákroky hostujícího brankáře. Definitivní podobu výsledku dal v 74. minutě hostující Smíšek, který vystihl malou domů domácího obránce a upravil na konečných 0:4.

Trenér Zachariáš: "Jsem samozřejmě hodně zklamaný z výsledku. Soupeř byl hodně produktivní, čtyřikrát potrestal všechny naše velké chyby. Naopak my jsme se nemohli prosadit v pokutovém území, především ve druhém poločase třikrát zachránil hosty výbornými zákroky hostující brankář. Za stavu 0:2 jsme se snažili něco s výsledkem udělat, poslali do hry nové tři hráče a změnili rozestavení. Vytvořili jsme si územní převahu, ale všechny míče do vápna dnes nenašly správného adresáta. S přibývajícím časem a po další obdržené brance už byla naše hra hodně nepřesná a zbrklá. Musíme se z toho oklepat a připravit na další utkání."