FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Chrudim - FCSL 2:1

(2:1)
FC Slovan Liberec: Plechatý-Mizera,Lehoczki,Baláž,Khun/80.Sysel/-Prokopec,Lábek,Prokš,Kazda-Vébr/64.Drahoš/,Gembický/64.Petr/
Branky:28.Švec,40.Klika-36.Prokopec

Další mistrovské utkání na půdě Chrudimi skončilo opět porážkou naší U19.

Hned v úvodních minutách měl dobrou příležitost skórovat Kazda,ale netrefil bohužel branku.Pak se postupně v šancích objevili Gembický,Lábek a Vébr.Bohužel jsme tentokrát udělali v obraně hodně chyb a jednu z nich využil ve 28.minutě Švec a mezi nohama brankáře Plechatého dal na 1:0.Podařilo se nám vyrovnat Prokopcem ve 36.minutě,kdy zužitkoval přihrávku Vébra.Po další chybě v obraně se soupeř dostal krátce před přestávkou do vedení,kdy domácí Klika využil špatného postavení Plechatého a střelou z 18 m zvýšil na 2:1.

Druhý poločas začal několika šancemi domácích,kdy jim nedůrazná obrana Slovanu dovolila,vytvářet si šance.Naše U19 měla častěji míč na kopačkách,ale bojovně hrající domácí tým nás do šancí moc nepouštěl.Za zmínku stojí jen střela Lábka a jediná šance,ve které se ocitl Drahoš.

Utkání skončilo ztrátou 3 bodů a byla to porážka úplně zbytečná.

video

Mgr.Tomáš Nosek-trenér U19:,,Kdybychom v prvním poločase proměnili jen polovinu šancí,tak byl výsledek jednoznačně jiný.Postihla nás epidemie brankové sterility.A hráči,kteří táhli tým v úvodu sezóny jarní části Gembický,Vébr či Lábek se momentálně potýkají s poklesem formy.Dlouhodobě chybí Resl a Hanuš a tyto výpadky bohužel nedokážeme nahradit.V dalším utkání dostanou příležitost mladší hráči.A uvidíme jak se s tím poperou.