FC Slovan Liberec | Už to není o fotbalovosti, ale hlavně bojovnosti, ví Egon Vůch
09.04.2017

Už to není o fotbalovosti, ale hlavně bojovnosti, ví Egon Vůch

Martin Pešout
T E P L I C E - Porážky 1:3 z teplických Stínadel lituje záložník Slovanu Egon Vůch. Ten opět po čase nastoupil na stadionu a proti týmu, ve kterém vstoupil do dospělého fotbalu. Návrat mu ale zhořkl, protože Liberec utkání nezvládl a ještě v závěru dohrával o deseti po vyloučení Romana Potočného.

V Teplicích jsme prohráli 1:3. Jak utkání hodnotíš?
Litujeme porážky. V prvním poločase bylo znát, že jsme si zbytečně prodloužili pohárové utkání se Zlínem v týdnu, což na nás bylo znát. Nejsme zvyklí hrát v anglickém týdnu dva zápasy během několika dní. Sám jsem se v prvním poločase necítil dobře. Paradoxně jsme se ve druhé půli už rozběhali. Bohužel jsme v první půli inkasovali těsně před přestávkou, což nám narušilo hru. Ve druhé půli jsme měli výborných dvacet minut po snížení na 1:2. Tam Teplice nevěděly, kam dříve skočit. Domácí se báli o výsledek, ale bohužel jsme v závěru inkasovali potřetí.

Narušila vaši hru ztráta zraněného Kúdely, který musel v prvním poločase vystřídat?
Kúdela organizuje obranu a jeho absence je znát. Je to vůdčí osobnost a věřím, že kdyby byl v závěru prvního poločasu na hřišti, tak ten gól do přestávky nedostaneme. Ale jinak kluci si s tím v obraně poradili. Bohužel nás limitují zranění a pokaždé se nám zraněním naruší hra. Musíme se z toho dostat. Trenér má něco připraveného na průběh utkání a pak se to zhatí v průběhu nějakým zraněním.

Váš tlak ve druhém poločase ukončilo vyloučení Romana Potočného. Co se tam stalo?
Situaci jsem měl přímo před sebou. Došlo k souboji ve středu hřiště, Šušnjar ho přišlápl, Roman se po něm ohnal. Domácí hráč to v podstatě začal, ale červenou kartu dostal Potok. Řekl bych, že to sudí mohl řešit žlutými kartami pro oba hráče.

V závěru jste se v deseti už k ničemu nedostali...
Ač to navenek nevypadá, tak v oslabení se prostě hraje hůře, Teplice nás pak přehrávaly ve středu pole, měly více místa, bylo to znát. Neříkám, že bychom v jedenácti vyrovnali, ale narušilo nám to závěrečný tlak a snahu na vyrovnání. Roman si to hned uvědomil a posune ho to v tom, že bude vědět, že musí udržet nervy na uzdě.

Co říct k situaci v tabulce? Záchrana pořád není jistá...
O záchranu hrajeme každý zápas. Doma musíme vyhrávat a pokud něco získáme z venkovního zápasu, bude to plus. Věděli jsme, že nás v Teplicích čeká těžký zápas, domácí jsou na vlně, na rozdíl od nás jsou v pohodě. My musíme makat v každém utkání a dávat do toho víc než fotbalovost. Nyní je to spíše už o bojovnosti. Rozhodně není přípustné, aby Liberec byl na takové pozici v tabulce, v jaké nyní je.