Gambrinus liga, 2. kolo: FC Slovan Liberec vs. FC Viktoria Plzeň 2:3 (1:2)
Tragický úvod a nesportovní počínání hostujících fotbalistů provázelo utkání 2. kola Gambrinus ligy. K Nise přijela Plzeň a již ve 3. minutě svítilo na tabuly skóre 0:2. Do poločasu stihl snížit Kerič, ale ve druhé půli hosté nezakopli míč, když nešťastně zraněný Fleišman nemohl přijmout přihrávku od Holeňáka, a zakončili akci do prázdné branky. Slovan stačil už pouze snížit na 2:3. Vyrovnávací gól nám přán nebyl.
Fanoušci se od úvodních minut mohli v domácím prostředí těšit na tři nové tváře v dresu Slovanu. V brance nastoupil Bičík, na levé obraně Fleišman a ve středu zálohy potom staronový špílmachr Štajner. Oproti úvodnímu kolu Gambrinus ligu trenéři provedli pouze jedinou změnu v základní sestavě, kdy na levé záloze vystřídal Lišku Vulin.
Slovan začal utkání jako ve zlém snu. Hned z první akce potáhl míč po levé lajně Jiráček a přihrávkou pod sebe vyzval ke skórování Rezka - 0:1. Odpověď sice mohla přijít vzápětí, kdy Kerič dostal míč do uličky, ale Krbeček byl u balónu dříve než náš útočník. Druhá příležitost Plzně pak znamenala druhý gól. Jeden z našich hráčů v závaru nešikovně odkopl míč za velké vápno přímo na kopačky Limberského, který si balón ideálně připravil a krásnou střelou nedal Bičíkovi šanci - 0:2.
Po třech minutách jsme tak při pohledu na skóre nevěřili vlastním očím. Po chvilkové letargii se Slovan začal probírat od desáté minuty. Akce táhl zejména Štajner. Ke snížení nám však pomohla velká hrubka soupeře. V 19. minutě atakoval rozehrávajícího Krbečka Kerič, který vystihl přihrávku na obránce, hostujícího gólmana si obhodil a zakončil do prázdné branky - 1:2.
Po našem snížení se Plzeň zaměřila zejména na obrannou činnost a nepouštěla Slovan na dostřel svojí svatyně. Až ve 44. minutě vyzkoušel pozornost hostujícího gólmana Nezmar. Jeho ránu však Krbeček zneškodnil efektní robinzonádou. Do šaten se tak šlo za nepříznivého stavu pro Slovan.
Úvod druhého poločasu jsme zvládli daleko lépe než-li začátek půle první. Štajner se ve 47. minutě uvolnil na pravé straně a přihrávkou pod sebe namazal do šance Keričovi. Ten však střelou z první nechal vyniknout Krbečka. O minutu později zkoušel štěstí střelou z dálky Bosančič, ale hostující gólman tentokrát zasahovat nemusel. Slovan se nadále tlačil do koncovky a v 51. minutě mohlo být vyrovnáno. Z trestného kopu střílel přesně do šibenice vystřídavší Papoušek. Krbeček však jeho ránu vytáhl na roh.
63. minuta přinesla značně nesportovní chování ze strany plzeňských hráčů. Slovan v poklidu rozehrával míč ze zadních řad, Holeňak posílal míč na Fleišmana, který však špatně došlápl a evidentně nemohl přihrávku přijmout, když se skácel k zemi a avizoval své zranění. Míč však přesto popadl Petržela a místo zakopnutí v rámci fair-play potáhl akci na jejímž konci zakončoval do prázdné branky Rezek - 1:3. Fleišman poté musel kvůli svému zranění ihned vynuceně vystřídat. Sudí Kocourek tak svojí úlohu absolutně nezvládl, když měl pro zranění Fleišmana sám přerušit hru. Svou nekoncentrovanost pak lehce kompenzoval v 70. minutě, kdy po centru Štajnera odpískal pokutový kop za nastřelenou ruku. Zodpovědnost na sebe vzal Bosančič, který střelou do protipohybu gólmana nezklamal - 2:3.
Fanoušci v tu chvíli hnali Slovan za vyrovnáním. V 82. minutě dostal míč do vápna Vácha, jeho střelu mu však hosté stačili zblokovat. Odražený balón se poté dostal ke Gebremu, který ranou z první těstě přestřelil branku. O minutu později znovu zahrozil Gebre, když se po centru Papouška dostal k hlavičce, kterou mířil na vzdálenější tyč. Míč však těsně minul tyčku. O další dvě minuty později přišel další centr od Štajnera a ve velké šanci mezi tři tyče tentokrát nezamířil hlavičkující Vácha. 87. minuta přinesla šanci Keriče, kdy náš útočník těsně před Krbečkem ťuknul míč směrem do branky, ale v poslední chvíli balón stačil odkopnout do bezpečí jeden z hostujících obránců.
Plzeň poté hru rozkouskovala a zdržováním hry si vítězství pohlídala. Úvodní domácí ligový zápas tak Slovan k bodům nedotáhl. Spolu se Slovanem však prohrálo i fair-play.
Branky: 19. Kerič, 71. z pen. Bosančič - 1. a 63. Rezek, 3. Limberský, 63. Kolář
Sestava FC Slovan: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák, Dejmek, Fleišman (65. Liška) - Bosančič (79. Vojta), Štajner, Vácha, Vulin (46. Papoušek) - Nezmar, Kerič
Sestava FC Viktoria: Krbeček - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský - Petržela, Horváth (89. Hájovský), Rada, Kolář (86. Rýdel), Jiráček (80. Střihavka) - Rezek
Náhradníci FC Slovan: Gecov, Liška, Vojta, Martan, Papoušek, Vlasko, Hauzr
Náhradníci FC Viktoria: Hájovský, Vaněček, Střihavka, Darida, Rýdel, Hruška, Ticháček
Komentáře
| << Novější | Vypsané: 121–140 z 140 | Vypsat vše | Starší >> |
Co se tyce plzenskych hracu, tak to je banda byvalych vyhorelych spartanskych spratku, kteri by si zaslouzili par facek - viz Limbersky a jeho gesto k nasim fanouskum po druhem golu anebo znama situace okolo tretiho golu. Je to na zbliti...
| << Novější | Vypsané: 121–140 z 140 | Vypsat vše | Starší >> |
Nový komentář
Komentáře můžete přidat po registraci a přihlášení.






já to neměl včera pít:)
Aval: souhlas. ale někoho zranit to je blbost ono na něj dojde na parchanta.