FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Poděbrady 2:0

4.kolo, sobota 17.9.2016, 14:00, Liberec - Krásná Studánka
FC Slovan Liberec B: Salacká - Banyiová, Hušková, Jeřábková, Prokopová - Lamačová, Ubiasová, Filingerová, Chlupová - Vencová, Stýblová
Na střídání připraveny: Chytrá, Petráčková
Branky: 20. Petráčková, 70. Ubiasová
Rozhodčí: Zaplatílek Oldřich - Zikmund Jiří, Kořínek Lukáš.
Diváci: 50

Michal Venc (vedoucí týmu FC Slovan Liberec): „Do utkání jsme nastoupili posíleni o Jeřábkovou z Áčka, což se ukázalo býti důležitým faktorem. Za vytrvalého deště během téměř celého utkání s řadou nepřesností na obou stranách jsme zaslouženě vyhráli 2:0, kdy jsme soupeři povolili jenom jednu střelu z dálky v prvním poločase, se kterou Salacká si poradila. Jinak bylo střetnutí proti druhému celku tabulky velmi vyrovnané, vypracovali jsme si několik slibných šancí, ale na podmáčeném terénu jsme nedokázali pořádně zakončit. Až ve 20. minutě přišel centr zprava od Ubiasové a Petráčková na přední tyči lehce tečovala balón hlavou přesně na zadní tyč. Šli jsme do zaslouženého jednobrankového vedení. Další průběh utkání se odehrával většinou mezi vápny a byl plný již zmiňovaných nepřesností z obou stran. V 70. minutě se dostala na hranici velkého vápna k míči Ubiasová, pohrála si s hostující stoperkou a střelou za pomocí pravé tyče překonala hostující gólmanku - 2:0. Od té doby se zápas dohrával v již poklidném duchu bez šancí na obou stranách. Parádní výkon podala Jeřábková, která z pozice stoperky nedovolila soupeři vůbec nic, ale i ostatní děvčata si zaslouží pochvalu za to, jak si poradily s náročným počasím i terénem a celé utkání odmakaly na plno. Další střetnutí odehrajeme až za 14 dní doma proti DFK Bohemians 1905 "B".