FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Varnsdorf - FCSL 2:0
01.09.2014

Ani napočtvrté juniorka venku nezvítězila, Varnsdorfu podlehla 0:2

Dominik Jakubec
Varnsdorf/Liberec - Od pondělních 17h nastoupila naše juniorka na rumburském Městském stadionu proti Varnsdorfu. Na severočeského soupeře bohužel nestačila, když nezvládla úvod druhé půle, a ani ve čtvrtém venkovním zápase tak v této sezoně zatím nezvítězila.
7.kolo, pondělí 1.9.2014, 17:00, Městský stadion Rumburk
FK Varnsdorf FK Varnsdorf
2:0
(0:0)
FK Varnsdorf: Samoel – Zieris, Vomáčka, Čurgali (C), Ruszó, Šimoník, Kučera, Polanský, Jurča, Breburda (65. Šolín), Prieložný (20. Mpong, 46. Hauer).
FC Slovan Liberec: Zoul – Kolár, Vojtěšek, Luckassen (65. Ambrož), Dydowicz, Frimmel, Ondráček (C), Bělíček, Krejčí (56. Machuča), Kaiser (75. Zitka), Bong.
Branky: 48. Jurča, 50. Kučera, ŽK: 59. Vomáčka (VDF), Rozhodčí: Černý – Štěrba, Baum.

Úvodní minuty duelu přinesly spíše klidnější podívanou. V domácím dresu měl brzy možnost otevřít skóre Prieložný, ale ten se nedokázal prosadit, stejně jako na druhé straně Kevin Luckassen. Varnsdorf ale potkala po více než čtvrthodině hry smůla, když se zranil právě Prieložný a po krátkém ošetření muselo dojít k jeho střídání. Na hřiště tak pro zbytek první půle zavítal Mpong.

Poslat do vedení mohl náš tým ve 26. minutě Lukáš Kaiser, jeho pokus ale mířil příliš vedle. Když stejně neúspěšně dopadla také akce Kučery, který nakonec nasměroval svůj nebezpečný centr pouze do rukavic gólmana Zoula, musely se oba týmy spokojit po úvodním poločasu s bezbrankovou remízou bez nějakého vážnějšího ohrožení jedné z branek.

To se ale změnilo prakticky hned po startu druhé půle. Už tři minuty po úvodním hvizdu totiž dokázal brankáře Zoula překonat Radim Jurča a poslal tak Varnsdorf do vedení. A to nebylo vše, jen o chvíli později totiž domácí předvedli pohlednou akci, po Čurgalim a Breburdovi se k míči dostal Miloslav Kučera a podruhé rozvlnil síť za zády Martina Zoula.

Dvě slepené branky náš tým zaskočily a ten tak tahal za kratší konec. Další gólovou příležitost měl po více než hodině hry Jan Ruszó, kterému parádně přiklepl balon Radim Jurča, proti varnsdorfskému kanonýrovi se ale vytáhl Zoul a výborným zákrokem držel liberecké naděje na vyrovnání nad vodou.

Naši hráči se dostávali do dobrých šancí pouze sporadicky, Daniel Dydowicz například s blížícím se závěrem zkusil z dálky prověřit gólmana Samoela, ten ale ani nemusel zasahovat, protože mladý záložník vysoko přestřelil. Upravit skóre mohl ještě v závěru znovu aktivní Jurča, tváří v tvář brankáři vyzkoušel lob, ale zamířil těsně vedle. Naše juniorka tak na půdě Varnsdorfu prohrála 0:2.