FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Teplice - FCSL 2:2
22.08.2014

Dobrý výkon, ale stále bez vítězství. Náš tým veze ze Stínadel bod

Teplice/Liberec - V pátém kole Synot ligy zamířil náš tým na půdu silných Teplic. Po brance Vojtěcha Hadaščoka jsme sice vedli, Teplice ale zásluhou Vůcha a z penalty Kroba dokázaly vývoj otočit a remízu 2:2 tak zachraňoval až v samém závěru Kevin Luckassen.
5.kolo, pátek 22.8.2014, 20:15, Stadion na Stínadlech
FK Teplice FK Teplice
2:2
(0:0)
FK Teplice: Grigar – Lüftner, D. Jablonský, Matula (C) (73. Vondrášek), Takács (46. Táborský) – Krob, Nivaldo, Ljevakovič, Vůch – Litsingi, Mahmutovič (55. Kapolongo).
FC Slovan Liberec: Kolář – Coufal, Pimpara, Pokorný, Fleišman (C) – Frýdek, Sackey (67. Pavelka), Obročník (67. Dydowicz), Hadaščok (81. Luckassen) – Ďubek, Šural.
Branky: 63. Vůch, 79. Krob (pen.) - 53. Hadaščok, 88. Luckassen, ŽK: 23. Pimpara, 42. Hadaščok, 42. Fleišman, 60. Frýdek, 86. Šural, 88. Luckassen, Rozhodčí: Hrubeš - Pospíšil, Urban.
Diváci: 5720

Naši hráči vstoupili do utkání aktivně a snažili se o útočnou hru. Ďubek dokonce již ve druhé minutě rozvlnil střelou do odkryté branky síť, Hadaščok mu ale přihrával již zpoza pomezní čáry a gól tedy nemohl platit. Ohrozit Tomáše Grigara se pokoušel střelou zpoza pokutového území také Isaac Sackey, ten ale nakonec pouze minul. Po čtvrthodině na sebe upozornili také Tepličtí, když se po rohovém kopu do míče opřel hlavou David Jablonský, ten to ale přehnal s razancí a nakonec mířil příliš vysoko.

Slovan se nenechal zahanbit a o chvíli později předvedl rychlý brejk, během nějž Šural vyslal do šance volného Hadaščoka, ten ale nejspíš trochu prováhal ideální moment k zakončení a jeho střelu nakonec obrana srazila na roh. Vojtěch Hadaščok se za moment objevil v ještě lepší pozici, postupoval už dokonce sám na Grigara, ten ale na poslední chvíli dokázal míč vykopnout na roh. Domácí ohrozili branku Ondřeje Koláře znovu až po standardní situaci, kdy tentokrát hlavičkoval Ljevakovič, s jeho slabým pokusem si ale mladý brankář dokázal bez obtíží poradit.

Naši hráči stále nepolevovali v tempu a do další velké příležitosti se hnal Martin Frýdek. Po průniku z levé strany sice překonal teplického gólmana, míč ale nakonec proskákal pouze několik čísel podél levé tyče. Po sledu mnoha šancí na obou stranách se hra trochu uklidnila tempo lehce polevilo, i tak se ale otevíraly skuliny v defenzivách obou týmů. Chybu Teplic se pokoušel využít Josef Šural, tak dlouho ale váhal, až nakonec ani neohrozil domácího brankáře. Právě Šural ještě před samotným závěrem první půle upaloval sám na Grigara, ten ale znovu předvedl skvělý zákrok a i díky němu se nakonec odcházelo do kabin za stavu 0:0.

Co se nám nepovedlo na konci prvního poločasu, to vyšlo na začátku toho druhého. Frýdkův pas projel skrz celé malé vápno, míč se dokutálel až k Vojtěchu Hadaščokovi a ten ho z velkého úhlu dokázal doklepnout do branky. Gól náš tým nakopl a Josef Šural brzy mohl přidat další, u balonu byl ale nakonec první Grigar. Nebezpečně si počínal také na druhé straně Francis Litsingi, jeho pokus ale s pomocí výborných reflexů vykopl Kolář.

Po více než hodině hry se ale domácí dočkali vyrovnání. Nivaldo poslal přesný pas na Egona Vůcha, ten obstřelil Koláře a i když se míč pokoušel ještě vykopnout Pokorný, ve skórování již Teplicím nezabránil. A aby to nestačilo, ke vší smůle se v jeden okamžik zranili oba naši defenzivní záložníci, Isaac Sackey a Michal Obročník, kteří museli střídat.

A to stále nebyl konec pohrom. V 78. minutě odpískal Hrubeš po souboji Frýdka s Nivaldem v našem vápně pokutový kop, míč si postavil Jan Krob a přesnou ranou do protipohybu gólmana Koláře poslal Teplické do vedení. To mohl ještě navýšit Litsingi, obrovskou šanci ale zazdil a z malého vápna pouze přestřelil odkrytou branku.

Ani tak se ale naši hráči nevzdali a to nakonec přineslo ovoce v podobě vyrovnání. Na přesný rohový kop Josefa Šurala vyskočil nejvýše Kevin Luckassen a jediné, na co se Tomáš Grigar v teplické brance zmohl, bylo pouze se ohlédnout, kde že ten míč vlastně skončí. Ve zbývajících minutích jsme se sice pokoušeli přidat ještě rozhodující branku, to už se nám ale nepodařilo a utkání tak nakonec skončilo remízou 2:2.

Zdeněk Ščasný (FK Teplice): Z hlediska toho průběhu jsem nakonec trochu zklamaný, když už jsme dokázali otočit, ale sportovně vzato je remíza spravedlivá. Narazili jsme na výborného soupeře. Celý první poločas jsme se nedokázali dostat do hry, měli jsme výborně pokryté naše hráče. Zvedat jsme se začali až po půlce, paradoxně v tu chvíli jsme dostali branku. Pomohlo potom až střídání, Kapolongo hodně pomohl. Škoda těch neproměněných šancí v závěru, ale Liberec hrál výborně a minimálně bod si zasloužil. Měl nás dobře přečtené, hrál velmi chytře. Asi nejlepší soupeř od začátku soutěže. Takács se od té srážky do hry nedostával, motala se mu hlava, měl jsem ho asi střídat dřív, protože v první půli ten jeho výpadek byl poznat.

Samuel Slovák (FC Slovan Liberec): Byl to velmi zajímavý zápas, musel se líbit. Z naší strany výborný první poločas, měli jsme čtyři šance. Zápas pak hodně ovlivnilo zranění dvou středových hráčů naráz. Pak jsme přestali zvládat, ale fotbalová spravedlnost asi existuje, takže se nám povedlo vyrovnat. Porážka by byla nespravedlivá. V kontextu toho závěru mě bod těší, ale celkově to mohlo být víc. Věděli jsme, že Teplice chtějí hrát dopředu, tak jsme se toho snažili využít a dobře odebírat míče ve středu hřiště. Chtěli jsme těžit z našich silných stránek, máme hráče s dobrým přechodem do útoku. U Sackeyho i Obročnika to je poranění kolena, u Sackeyho zřejmě vážnější, ale uvidíme až po magnetické rezonanci. Ale podle mého to byl faul, který se měl pískat.