FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Třinec 4:3
31.08.2015

Domácí neporazitelnost pokračuje, juniorka přehrála Třinec!

Kryštof Rossmann
Liberec - Sedm branek viděli diváci, kteří zavítali v brzkém pondělním odpoledni na Městský stadion. Výhru nakonec po dramatické druhé půli ukořistil Slovan, úvodní šance si však dokázali vytvořit hosté.
6.kolo, pondělí 31.8.2015, 13:00, MS Liberec, Jeronýmova
4:3
(1:1)
FK Fotbal TřinecFK Fotbal Třinec
FC Slovan Liberec: Konečný – Bong Won (61. Čuřík), Šustr, Chlumecký, Bláha, Sýkora (46. Henzl), Machuča (57. Knejzlík), Dydowicz, Bělíček (46. Kaiser), Frimmel (K), Krejčí (77. Tabeira)
FK Fotbal Třinec: Orawski – Šenk, Minařík, Knötig, Kučera (K) (87. Lanc), Foitzik, Zimka (81. Puczok), Pustka (46. Latocha), Samiec, Černý, Martynek
Branky: 17. Dydowicz, 54. Kaiser, 67. Dydowicz, 81. Tabeira – 37. Pustka, 75. Krejčí (vla.), 90+2. Šenk. ŽK: 56. Šustr – 58. Šenk. Diváci: 50.

Již zmiňovanou úvodní příležitost si hosté vytvořili v deváté minutě, po nařízeném trestném kopu se totiž míč až příliš nebezpečně pohyboval pokutovým územím, nakonec však obránci modro-bílých dokázali balón odvrátit mimo šestnáctku a zamezit nebezpečí. To na druhé straně byly naopak defenzivní řady při pokusu odstavit od míče Jana Sýkoru neúspěšné, rychlonohý záložník obešel hned dvojici bránících hráčů a tvrdě vypálil, na tento pokus ještě Orawski dosáhl, nicméně následná dorážka Daniela Dydowicze, již otevřela gólový účet utkání - 1:0.

Třinečtí chtěli na úspěch našeho celku rychle odpovědět a to se jim málem podařilo po ráně Davida Martynka, hostujícího střelce však vychytal jistý Konečný a skóre zůstalo neměnné, tedy alespoň do 37. minuty, kdy ve vápně zcela osamocený Tomáš Pustka neomylně zužitkoval centr Šenka - 1:1. Dramatická první půle byla předzvěstí zajímavého střetnutí, nicméně to co se odehrávalo během finálních pětačtyřiceti minut zřejmě nikdo neočekával.

Brankostroj nastartoval několik chvil po úvodním hvizdu Lukáš Kaiser, který z výborné přihrávky Martina Krejčího vytěžil maximum - 2:1. Hodiny neúprosně odpočítavaly pomalu a jistě blížící se konec duelu, to však nezastavilo Daniela Dydowicze, aby vsítil svůj druhý a velmi důležitý gól. Mladičký záložník zužitkoval přečíslení dvou na jednoho, jenž vybojoval pohledným blokem Kaiser, liberecký střelec nejprve zasekl míč, poté se však rozběhl vstříc obránci a efektně jej překonal, stejně dopadl i Orawski, který se jen marně natahoval po prudkém projektilu - 3:1.

V 74. minutě znovu zahrozili fotbalisté Třince, Latocha totiž stanul tváří v tvář Konečnému, ale strážce domácí svatyně protentokrát díky včasnému zákroku neinkasoval. Varování nevzala obrana dostatečně vážně a z následujícího rohového kopu hosté po nešťastném odrazu míče snížili, do vlastního zařízení si totiž sklepl balón Krejčí - 3:2.

Modro-bílí bojovníci se však v žádném případě nechtěli vzdát vytoužených bodů a střídající Nicolas Tabeira po krásné samostatné akci rozvlnil síť za zády gólmana počtvrté - 4:2. Ani to však nebyla definitivní tečka za duelem, již v nastaveném čase totiž překvapil Peter Šenk Konečného, když nasměroval svoji přihrávku z pravé strany přímo za brankovou čáru - 4:3.

Na bodovém přídělu se ale již nic nezměnilo, a Slovan si tak může připsat druhou výhru v letošním ročníku. V příštím kole se naši hráči postaví proti odvěkým rivalům ze sousedního Jablonce.