FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Příbram 1:0
24.10.2009

Gambrinus liga, 12. kolo: FC Slovan Liberec vs. 1. FK Příbram 1:0 (1:0)

Michal Vít
Fanoušci Slovanu se témeř po měsíčním intermezzu mohli těšit na domácí utkání Gambrinus ligy. To však příliš fotbalové krásy nenabídlo a vypovídalo o umístění obou soupeřů v tabulce. Slovan nakonec povinné tři body přeci jen vybojoval a to díky hlavičce Keliče, pro něhož to byla první branka v A-mužstvu.
12.kolo, sobota 24.10.2009
1:0
(1:0)
FK Viagem PříbramFK Viagem Příbram
FC Slovan Liberec: Z. Hauzr - T. Gebre Selassie, M. Holeňák, R. Kelić, T. Janů - T. Frejlach (70. J. Blažek), M. Bosančić, M. Gecov, L. Vácha - A. Kerić (90. B. Dočkal), J. Nezmar (81. T. Krbeček)
FK Viagem Příbram: L. Krbeček - S. Nohýnek, M. Müller, J. Štochl, L. Pleško - M. Klesa (74. T. Pilík), J. Hušbauer (77. T. Wagner), D. Tarczal, Z. Šmejkal - D. Huňa, P. Da Silva (67. F. Dort)
Branky: 40. R. Kelić. ŽK: 50. M. Gecov - 36. P. Da Silva, 56. Z. Šmejkal. Rozhodčí: Kocourek - Gallo, Hojsík.
Diváci: 2447

Trenéři po dvou porážkách sáhli k několika změnám v základní sestavě. Ty nějvětší byly cítit v obraně, kde se do stoperské dvojice vrátil Holeňák. Sekundoval mu překvapivě Kelič, který se od nepovedeného zápasu v Mladé Boleslavi na hřiště do té doby nepodíval. Na levý kraj obrany se potom vrátil Janů. V záložní řadě dostal důvěru na levém kraji Vácha. Ve středu operovali Bosančič s Gecovem a pravá strana zálohy patřila po delší době Frejlachovi, který se vrací po zranění. Z tradiční útočné trojice se do základní sestavy nakonec nevešel Blažek, který tak byl připraven na lavičce náhradníků.

Před začátkem utkání uctili hráči i fanoušci minutou ticha památku dvou patriotů libereckého fotbalu Rudolfa Folkeho a Zdeňka Konečného, kteří nás nedávno navždy opustili. Radost nám nepřinesly ani úvodní minuty zápasu. Slovan sice měl územní převahu, ale k hostující brance se přes příbramský obranný val nedostal. Dočkali jsme tak pouze dvou střel Keriče, z nichž ani jedna nemířila mezi tři tyče. To hosté byli ve střelbě o něco pilnější, ale Šmejkalův ani Klesův pokus Hauzra ohrozit nemohly.

První vážnější situace, která si vysloužila potlesk tribun přišla až ve 38. minutě, kdy středem hřiště pronikl Bosančič a svou akci zakončil tvrdou střelou těsně vedle levé tyče.

Nezáživnou hru Slovanu utnul ve 40. minutě svou první brankou v dresu A-mužstva Kelič, který si ideálně naskočil na přímý kop Frejlacha a nedal Krbečkovi šanci - 1:0.

Těsně před koncem poločasu jsme mohli přidat i druhý gól. Vácha vysunul dlouhou přihrávkou Keriče, který ve vápně dal míč pod sebe na nabíhajícího Nezmara, jehož zakončení do prázdné branky v poslední chvíli skluzem zažehnal vrátivší se Pleško. Do šaten jsme tak šli s jednobrankovým vedením.

Druhý poločas začal ve stejném duchu jako ten první, ale s tím rozdílem, že hosté již byli nuceni pootevírat zadní vrátka. V 57. minutě toho mohl využít Nezmar, kterému chyběl metr k doražení stříleného centru Gebreho. Téměř totožná situace se opakovala o osm minut později, kdy chyběl kousek pro změnu Keričovi.

V 72. minutě se do vápna prokličkoval Gecov a zpáteční přihrávkou vyzval ke střele Váchu, který však branku vysoko přestřelil. Tři minuty poté se k zakončení málem dostal sám Gecov, ale po Nezmarově prodloužení balónu na zadní tyč na míč nakonec nedosáhl.

V 81.minutě se do hry dostal Krbeček a hlavičkou ke vzdálenější tyči ihned ohrozil svého bratra v brance soupeře. O pět minut později se z úhlu hnal na Krbečka osamocený Blažek, ale tváří v tvář hostujícímu gólmanovi neuspěl a ve vyložené šanci branku minul.

Příbram ke konci zápasu hledala svými centry mladíčka Wágnera, který se ocitl ve dvou příležitostech, ale ani jednu nezrealizoval podle svých představ. Největší šance hostů přišla v úplném závěru, kdy se na centr z levé strany nejvýše vyšponoval Huňa a svou prudkou hlavičku poslal těsně vedle pravé tyče.

Největší příbramská šance zápasu tak zůstala nevyužita a Slovan tak nejtěsnějším možným rozdílem vybojoval povinné tři body.