FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Č. Budějovice - FCSL 2:0
23.11.2008

Gambrinus liga, 15.kolo: SK Dynama České Budějovice vs. FC Slovan Liberec 2:0 (0:0)

Poslední zápas na hřišti soupeře naši hráči prohráli. O jejich prohře rozhodla tečovaná střela a fatální chyba rozhodčího. Kdyby ale naši hráči proměnili své šance v prvním poločase určitě by bez bodu neodjížděli.
15.kolo, neděle 23.11.2008
SK Dynamo Č. Budějovice SK Dynamo Č. Budějovice
2:0
(0:0)
SK Dynamo Č. Budějovice: P. Kučera - T. Hunal (46. Hudson), D. Horejš, M. Leština, D. Homoláč - J. Riegel, P. Šíma (89. Mezlík), J. Hílek, P. Benát - J. Svátek (46. Stráský), T. Sedláček.
FC Slovan Liberec: Zlámal - Gebre Selassie, Holeňák, Košťál, Vulin - Kerič, Frejlach (77.Dort), Bílek, Papoušek (66.Dittrich) - Blažek, Smetana (57.Nezmar).
Branky: 50. a 56. (p) Benát. ŽK: Horejš - Blažek, Dort. Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Lhoták.
Diváci: 3139

Trenéři našeho týmu museli vyřešit absenci Bořka Dočkala. Na jeho místě naskočil od úvodních minut Andrej Kerič. V útoku byla dvojice Blažek, Smetana.

Úvodních deset minut utkání přineslo především oťukávání soupeřů s naší mírnou převahou. Zejména technicky dobře vybavený Blažek zaměstnával obránce domácích. Vážnější šanci ale diváci viděli poprvé až v 11. minutě a to před naší brankou. Domácí kopali rohový kop, parádně si na něj naběhl Riegel ale trefil pouze střed branky, kde byl připravený Zlámal.

V následujících deseti minutách měli naši hráči výraznou převahu. O překonání brankáře Kučery se pokusil Smetana a Papoušek. Střelu prvně jmenovaného domácí zblokovali, Papouškovu ránu zastavil až brankář. Naše převaha pokračovala, první opravdovou gólovku měl na noze Blažek. Brankář jej ale vychytal. Ve 20. minutě se otřásla konstrukce domácí branky. Bílkův nenápadný pokus Kučeru překvapil a domácí zachránilo jen břevno.

Ve 39. minutě měl náš tým další gólovou šanci. Papouškovu hlavičku Kučera jen vyrazil, dobíhající Blažek byl tísněn obráncem a ze dvou kroků nedokázal balon dotlačit do sítě. Domác odpověděli pumelicí Homoláč, která těsně minula naší branku. Poločas, ve kterém jsme byli herně lepší tak skončil bez branek.

Druhá půle začala náporem domácích. Hned v úvodní minutě druhého dějství trefil Benát tyč. A jak se po chvíli ukázala, bylo to od domácích pouze varování. V 50. minutě totiž Benát znovu napřáhl, jeho ránu, který by patrně skončila v rukavicích Zlámala ale nešťastně tečoval Bílek. Zlámal zasáhnout nemohl - 1:0.

A v 56. minutě bylo ještě hůř. Nepřesný rozhodčí Libor Kovařík vymyslel penaltu pro domácí tým. Holeňák podle jeho názoru zahrál ve vápně rukou. Podle výkladu pravidel ale není za ruku považováno, když si hráč míč do ruky při odkopu nastřelíá sám. A to se právě Holeňákovi stalo. Benát darovanou penaltu proměnil - 2:0.

S naším týmem dvě inkasované branky otřásly. Domácí byli naopak na koni. Naši ráči se ale brzy vzpamatovali a opět získali územní převahu, šance ale nepřicházely. Soupeř čekající na brejky naopak mohl trestat. Buď mu ale chyběla přesnost nebo skvěle zasáhl brankář Zlámal, jako tomu bylo v 82. minutě, kdy mohl zkompletovat hattrick Benát. Tváří v tvář našem brankáři ale neuspěl.

V 87. minutě kopal nebezpečnýpřímý kop Dort, z dobré pozice ale trefil pouze zeď. Branku náš tým vstřelit nedokázal.