FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slavia 0:2
05.03.2011

Gambrinus liga, 19. kolo: FC Slovan Liberec vs. SK Slavia Praha 0:2 (0:1)

Klub
Liberec - Slovan odešel poražen i z druhého jarního kola. Tentokrát Liberec nestačil na pražskou Slavii, která potvrdila, že se jí na stadionu U Nisy daří. Domácí fotbalisté sice většinu hrací doby měli míč na svých kopačkách, Slávisté je ale nepouštěli do svého vápna a naopak prokázali téměř stoprocentní produktivitu v útoku, když ojedinělé akce hostů úspěšně zakončili Pospěch s Korešem.
19.kolo, sobota 5.3.2011, STADION U NISY, LIBEREC
0:2
(0:1)
SK Slavia PrahaSK Slavia Praha
FC Slovan Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák, Kelič, Fleišman - Dočkal (46. Hadaščok), Štajner, Gecov, Papoušek, Breznaník (74. Vlasko) - Nezmar (85. Vojta).
SK Slavia Praha: Vaniak - Dostál, Čelůstka, Hubáček, Trubila (83. Vomáčka) - Koreš (88. Milutinovič), Kisel, Janda, Jarolím, Hora - Pospěch (61. Zákostelský).
Branky: 23. Pospěch, 71. Koreš. ŽK: 78. Nezmar (LIB) - 9. Koreš, 23. Pospěch, 81. Hora (všichni SLA). Rozhodčí: Adámek - Čecháček, Handlíř - Hájek.
Diváci: 5760

Trenéři udělali oproti nepovedenému utkání v Jablonci pouze jednu vynucenou změnu v základní sestavě, kdy vykartovaného Váchu nahradil uzdravený Gecov. Opět jsme tak nastoupili s osamoceným Nezmarem na hrotu, kterého v ofenzívě doplňovala pětičlenná záloha.

Vlažný úvod utkání hodně naznačil, že se od tohoto zápasu nedají očekávat útočné hody, ale naopak že se obě mužstva budou soustředit především na bezchybnou obrannou činnost. Slovan sice hned od úvodních minut držel míč na svých kopačkách, ale hosté naší kombinaci přerušovali daleko před svou brankou. Do vápna jsme se tak poprvé dostali až v desáté minutě, kdy se po ose Dočkal - Gebre dostal míč k Nezmarovi. Jeho střela však Vaniakovi potíže nepřinesla. O šest minut později se už hostující gólman zapotil více. Ostrý Breznaníkův centr z levé strany mu totiž vypadl z rukou, následnou shrumáž ale Pražané nakonec zvládli zažehnat.

Slavisté se dostali poprvé na dostřel naší branky až ve 23. minutě a k naší smůle z toho hned byla branka. Exliberecký Pospěch využil nedorozumění naší obrany, když se před vápnem zmocnil míče a tvrdou přízemní ranou k pravé tyči nedal Bičíkovi šanci - 0:1.

Slovan se z této rány dlouho nemohl vzpamatovat. Další zakončená akce Slovanu tak přišla až v 38. minutě, kdy Štajner vysunul uličkou za obranu sprintujícího Dočkala, ten ihned poslal míč před bránu na Breznaníka, který však tváří v tvář Vaniakovi neuspěl.

Ke konci poločasu začala vystrkovat růžky i Slavia. Zejména hlavička Jarolíma vypadala nadějně. Bičík však zasahovat nemusel, a tak šli naši hráči do šaten s jednobrankovým mankem.

Do druhé půle vstoupil Slovan daleko ofenzivněji, což podpořil i příchod druhého útočníka. Přesto jsme si přes pozornou obranu hostí vypracovali příležitost ke vstřelení gólu až v 60. minutě, kdy si Gebre vychutnal u rohového praporku dva protihráče a vyslal na přední tyč střílený centr, který zastihl Nezmar. Ten ale svou střelu poslal vysoko nad branku.

Stejně jako v první půli však Slavia opět prokázala svou vysokou produktivitu. V 71. minutě se totiž z ničeho nic opřel za vápnem do odraženého míče Koreš a utěšenou střelou k levé tyči přelstil Bičíka - 0:2.

Naši hráči na tento gól už nebyli schopni reagovat. Slavia po své druhé brance vytvořila jedenáctičlenný obranný blok, přes který jsme se nedokázali prosadit. Naopak hosté mohli ještě Slovan v úplném závěru dorazit, Kisel však svou šanci zahodil. Slavia i přesto prokázala, že se jí na stadionu U Nisy daří a díky své vysoké produktivitě dovedla utkání k vítězství. Slovan tak prohrál i ve druhém utkání jarní části a fanoušci proto odcházeli ze stadionu značně rozladěni.