FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Příbram - FCSL 1:1
24.04.2010

Gambrinus liga, 26.kolo: 1.FK Příbram vs. FC Slovan Liberec 1:1 (0:1)

26. ligové kolo odehrál Slovan na hřišti Příbrami. Svého souseda v tabulce naši hráči přeskočit nedokázali. Od vítězství je přitom dělilo jen pár minut, respektive pár centimetrů. Remíza ale byla nakonec nejspíš spravedlivá.
26.kolo, sobota 24.4.2010
FK Viagem Příbram FK Viagem Příbram
1:1
(0:1)
FK Viagem Příbram: L. Krbeček - M. Plašil, S. Nohýnek, J. Štochl, L. Pleško - M. Klesa, T. Borek, D. Tarczal (70. T. Wagner), J. Hušbauer - D. Huňa, A. Fantiš
FC Slovan Liberec: Z. Hauzr - M. Zeman, R. Kelić, R. Dejmek, L. Vulin - B. Dočkal, M. Holeňák (67. J. Janů), L. Vácha, P. Papoušek - O. Smetana (61. J. Vojta), T. Frejlach (89. L. Suk)
Branky: 79. D. Huňa - 12. B. Dočkal. ŽK: 18. M. Klesa, 76. S. Nohýnek. Rozhodčí: Hájek - Gallo, Hojsík.
Diváci: 2478

Krásné jarní počasí fanoušky na stadion Na Litavce nepřilákalo. Výraznou hlasovou převahu tak měl dobře organizovaný sektor našich příznivců.

V úvodních minutách se na trávníku nic světoborného nedělo. Domácí drželi míč častěji na svých kopačkách a náš tým vyčkával co předvedou. Krom nepřesné střely Plašila ale nepředvedli nic. To náš tým hned z první útočného pokusu udeřil. Ve 12. minutě centroval po rychlém brejku z pravé strany Frejlach, na přední tyč si naběhl sváteční hlavičkář Dočkal a pěkně trefenou hlavičkou otevřel skóre - 0:1.

Ve 22. minutě si Příbram připravila první opravdovou šanci. Z pravé strany centroval jeden z domácích hráčů, útočník balon sklepl na naběhnutého Borka, který z hranice vápna střílel nad branku. Ve 25. minutě pak kopal z nebezpečné vzdálenosti přímý kop Pleško. Hauzr si ale jeho pokus pohlídal a nebezpečnou střelu dokázal vyrazit.

Ve 30. minutě přežil náš tým stoprocentní šanci Fantiše. Pleško kopal přímý kop, následný závar náš tým přežil a míč mířil do zámezí. Huňa jej ale pro svůj tým zachránil a následoval další centr do našeho vápna. Naše obrana si nepočínala příliš důsledně a zcela volný Faniš stál v ideální střelecké pozici. Ta jej ale asi překvapila a střílel nepřesně.

Ve 36. minutě byl ošetřován Frejlach, který dostal úder míčem do obličeje. Chyběl tak při centru Smetany, který po chybě domácí obrany hledal před brankou některého ze svých spoluhráčů. Chvíli poté kopala Příbram tři rohy za sebou, naši se ale ubránili. Ve 40. minutě střílel po centru do našeho vápna Pleško. Hauzr byl ale připraven.

V posledních minutách první půle se našemu týmu podařilo dostat hru pod kontrolu a eliminovat tlak domácího celku. První poločas jsme vyhráli.

Úvod druhé půle začal převahou domácích. Naše obrana ale opět pracovala spolehlivě a domácí do vážnějších příležitostí nepouštěla. V 52. minutě se ke střele dostal Hušbauer, Hauzr ale svou práci odvedl skvěle.

V 56. minutě už musel náš brankář povolat na pomoc i štěstěnu. Domácí dobře zakombinovali a ke střele se dostal Pleško. Jeho utěšená křížná rána se zastavila až na zadní tyči!

Domácí tým byl i nadále velmi aktivní. Naši hráči se zase spoléhali na nebezpečné brejky. Několik slibných šancí Příbrami zmařila naše obrana či brankář Hauzr. Několik našich brejků zůstalo nevyužito. Největší tlak domácích jsme přestáli a když jsme vyrovnali hru tak se nám stalo to samé co minulé kolo doma s Ostravou. V 79. minutě jsme nevyužili naší šanci, když dva hráči postupovali na jediného obránce. Z protiútoku jsme za toto zaváhání byli potrestáni gólem. Huňa si naběhl na centr a hlavou srovnal skóre - 1:1.

Vyrovnávací gól udělal ze závěru utkání strhující podívanou ve které chtěly oba týmy 3 body. A náš tým k nim byl v této fázi utkání blíž. V 90. minutě si na rohový kop naskočil Dejmek a orazítkoval břevno. Zápas nakonec vítěze neměl.