FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Sparta 2:2
08.05.2010

Gambrinus liga, 29. kolo: FC Slovan Liberec vs. AC Sparta Praha 2:2 (1:1)

Michal Vít
Poslední domácí utkání Slovanu v této sezóně mělo velice atraktivní nádech. K Nise přijela Sparta, která na dálku bojuje o titul s Ostravou. Hráči Slovanu se tak cenným skalpem chtěli odvděčit fanouškům za jejich věrnost. K zisku třech bodů jsme v ofenzivním zápase sice měli blíže, ale Pražané vždy dokázali srovnat krok. Obě mužstva si tak nakonec rozdělily pouze po bodu.
29.kolo, sobota 8.5.2010
2:2
(1:1)
AC Sparta PrahaAC Sparta Praha
FC Slovan Liberec: Z. Hauzr - M. Zeman, R. Kelić, R. Dejmek, T. Janů - B. Dočkal, M. Bosančić (81. J. Liška), L. Vácha, L. Vulin (73. P. Papoušek) - A. Kerić (89. J. Vojta), J. Nezmar
AC Sparta Praha: M. Kozáčik - O. Kušnír, T. Řepka, E. Brabec, M. Pamić - L. Sionko (75. M. Zeman), J. Kucka, N. Hoheneder (64. I. Žofčák), K. Vacek, V. Kadlec (81. M. Lačný) - B. Wilfried
Branky: 8. L. Vulin, 76. P. Papoušek - 14. J. Kucka, 77. J. Kucka. ŽK: 77. M. Bosančić - 10. O. Kušnír. Rozhodčí: Královec - Filípek, Hojsík, Kovařík.
Diváci: 7625

Vzhledem ke středečnímu vloženému kolu se trenéři rozhodli rozložit síly na více hráčů. Proti Spartě si tak od začátku zahrál kapitán Janů či Bosančič. Ostatní posty základní sestavy, které vykrystalizovaly v průběhu jarní sezóny, se nijak nezměnily. Po prodělané viróze se pak na lavičku Slovanu vrátil hlavní trenér Petřík.

V samotném utkání vzal oboustranně opatrný úvod za své hned v 8. minutě, kdy se po rohovém kopu trefil z prvního pobytu na polovině soupeře Vulin - 1:0. Sparta se po obdržené brance pouze bránila. Slovan soupeře evidentně zaskočil svým agresivním pojetím hry. Naneštěstí se však stejně jako Slovan hned z první příležitosti prosadili i hosté. Kucka dostal na pravé straně více prostoru, míč si podél velkého vápna dovedl blíže ke středu a technickou střelou překonal Hauzra - 1:1.

Hra se po vyrovnávací brance přelévala ze strany na stranu. Aktivnější však přeci jen byli Pražané a Hauzr se tak při početných centrech ze stran rozhodně nenudil. Ve 29. minutě měl velkou šanci i Slovan. Kerič s Nezmarem si na velkém vápně vyměnili míč a prvně jmenovaný prověřil tvrdou střelou Kozáčika. Tlak Sparty poté ustal a naši hráči se vrátili zpět k agresivnímu stylu hry. Ve 36. minutě toho po chybě Pamiče mohl využít Dočkal, ale místo potáhnutí míče k brance náš záložník zbrkle vystřelil. Přesto měl Kozáčik s jeho střelou značné problémy a zneškodnil ji až na podruhé. Do konce prvního poločasu se již nic závratného nestalo a proto šli hráči do kabin za remízového stavu.

Druhý poločas začal opět lépe Slovan, když v 50. minutě málem rozjásal domácí fanoušky Kerič. Svou technickou střelu však mezi tři tyče neumístil. O deset minut později byl v akci znovu Kerič. Hlavičkou si obhodil Řepku a osamocený sprintoval do pokutového území. Kozáčik však včasným vyběhnutím míč stačil vyboxovat.

Sparta v tu chvíli evidentně čekala na naši chybu, která skutečně přišla. Po centru Sionka zahrál v pokutovém území nechtěně rukou Vulin a sudí Královec odpískal pokutový kop. Míč si postavil Kušnír a i když svou střelu dobře umístil k levé tyči, Hauzr tygřím skokem balón vytěsnil na roh. Tento zázračný zákrok hru rázem oživil. Po několika šancích na obou stranách se v 76. minutě gólově prosadil Papoušek, když zpoza vápna nedal po odraženém balónu Kozáčikovi šanci - 2:1. Sparta ovšem po kontroverzní situaci okamžitě odpověděla gólem Kucky - 2:2.

V tu chvíli panovala na stadionu U Nisy vynikající atmosféra, kterou svou kličkovanou ve vápně hostí podpořil Bosančič. Jeho závěrečnou střelu mu však Kozáčik vychytal. Pražané v tu chvíli museli hrát na vítězství a proto se uchýlili k nakopávaným míčům. Naše obrana však odolávala a navíc i vysílala naše útočníky na zteč. Jeden takový brejk mohl nádhernou střelou proměnit Nezmar. Branku však svou pumelicí netrefil. Poslední domácí střetnutí v sezóně 2009/2010 jsme tak vyhrát nedokázali. Přesto fanoušci vyprovodili hráče spravedlivým potleskem ve stoje.