FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Č. Budějovice 3:3
28.05.2011

Gambrinus liga, 30. kolo: FC Slovan Liberec vs. SK Dynamo České Budějovice 3:3 (0:0)

Klub
Liberec - V závěrečném kole Gambrinus ligy remizoval Slovan s Českými Budějovicemi 3:3. Všechny branky padly ve druhém poločase, kdy Liberec nejprve dvakrát neudržel vedení, aby v závěru musel Sivričem zachraňovat alespoň jeden bod. Ani bod ale nestačil k posunu v tabulce, horší skóre ze vzájemných zápasů odsunulo Slovan na sedmé místo za Bohemians 1905.
30.kolo, sobota 28.5.2011, STADION U NISY, LIBEREC
3:3
(0:0)
SK Dynamo Č. BudějoviceSK Dynamo Č. Budějovice
FC Slovan Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Kelič (73. Papoušek), Dejmek, Fleišman - Dočkal, Vácha (89. Zieris), Gecov, Breznaník - Štajner, Hadaščok (62. Sivrič).
SK Dynamo Č. Budějovice: Křížek - Bakala (81. Kaňák), Hořejš (65. Pecka), Lengyel, Simič - Hudson, Chirkin, Otepka, Petráň (55. Šíma) - Stráský, Ondrášek.
Branky: 58. a 71. Štajner, 87. Sivrič - 61. a 84. Chirkin, 86. Ondrášek. ŽK: 48. Lengyel (CEB). Rozhodčí: Ardeleánu - Zlámal, Koval - Kocourek.
Diváci: 3495

V týdnu před zápasem měli zdravotní problémy Holeňák s Gecovem, z nichž se dokázal dát do pořádku pouze defenzivní pilíř zálohy. Holeňáka tak na stoperu nahradil Kelič. V útoku poté trenéři dali přednost Hadaščokovi před Sivričem. Při nástupu na trávník fanoušky nemile překvapilo loučení se s trenérem Radou, který se na vlastní žádost rozhodl ukončit spolupráci s libereckým klubem. Slovan k jeho odchodu připravuje oficiální prohlášení.

Do samotného utkání vstoupil Slovan velice aktivně. Hned ve třetí minutě se dostal z pravé strany do šance Dočkal, z úhlu Křížka nepřekonal. V desáté minutě se opět na pravé straně prosadil Dočkal, tentokrát centroval na přední tyč na nabíhajícího Breznaníka, který svou lehkou tečí těsně minul branku. Poté hráči Liberce zvolnili tempo a hosté vyrovnali hru. Veškeré akce na obou stranách končily daleko před velkým vápnem. Na další vzruch před oběma brankami tak museli diváci čekat až na závěr prvního poločasu. To nejprve Ondrášek nevyužil chyby Dejmka, když svou slabou střelou z hranice velkého vápna Bičíka překonat nemohl. Na druhé straně dvakrát zakončoval Breznaník, ani jednou ale míč nedokázal usměrnit mezi tři tyče. První poločas tak mnoho radosti nepřinesl a hráči odcházeli do šaten za bezbrankového stavu.

V úvodních minutách druhého poločasu opět hrozil zejména Breznaník. Nejprve připravil tutovku pro Hadaščoka, když mu naservíroval míč na penaltu. Útočník Slovanu zbrkle střílel z první a branku přestřelil. Breznaník dvě minuty poté zakončoval sám po rychlé akci Váchy, jeho přízemní střelu Křížek vyrazil. Své zahozené šance nemusel litovat, protože v 58. minutě prošel ve vápně přes dva obránce Štajner a tváří v tvář hostujícímu gólmanovi se nemýlil - 1:0.

Minutu poté přišla další příležitost na zvýšení náskoku. Štajner rychlou rozehrávkou vyslal po pravé lajně Hadaščoka. Posledně jmenovaný přihrál do šance nabíhajícímu Váchovi, který svou střelou nechal vyniknout Křížka. Nedáš, dostaneš. Ihned z protiútoku dostal míč do vápna zády k brance stojící Chirkin a z otočky dokázal vyrovnat - 1:1. Vrátit vedení nám hned v zápětí mohl Kelič, který si naběhl na přímý kop Štajnera, svou hlavičku z ideální pozice poslal nad branku. V 71. minutě se Liberci přece jen podařilo vstřelit druhý gól. Střelu Váchy tečoval Štajner do protipohybu gólmana a vedení tak bylo opět na straně domácích - 2:1. Tři minuty poté mohl uklidnit hektické minuty Gecov, jeho krásnou ránu ale nadzvedl nad branku špičkami prstů Křížek.

Slovan poté nechal Dynamo tvořit hru, a to byla velká chyba. Nejprve se na velkém vápně lehce uvolnil Chirkin a svým druhým gólem v utkání vyrovnal - 2:2. O dvě minuty později centr z pravé strany dotlačil do branky Ondrášek - 2:3. Ze studené sprchy se Liberečtí oklepali poměrně rychle. V 87. minutě dokázal po centru Štajnera vyrovnat Sivrič - 3:3. Získat zpět vedení na svou stranu se libereckým hráčům již nepovedlo. Se ziskem 43 bodů zakončil Slovan sezónu 2010/2011 na konečném sedmém místě tabulky Gambrinus ligy.