FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Olomouc - FCSL 4:0
18.09.2010

Gambrinus liga, 9. kolo: SK Sigma Olomouc vs. FC Slovan Liberec 4:0 (3:0)

Klub
Olomouc - Děsivý vstup do utkání rozhodl o prohře Liberce v Olomouci. Už v 16. minutě prohrávali hráči Slovanu 0:3. Do utkání se ještě mohli vrátit, ale ani vyložené šance neproměnili. Slovan tak potvrdil, že se mu s Olomoucí v posledních sezónách vůbec nedaří!
9.kolo, sobota 18.9.2010, ANDRŮV SPORTOVNÍ AREÁL, OLOMOUC
SK Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc
4:0
(3:0)
SK Sigma Olomouc: Drobisz - Janotka, Škerle, Dreksa, Machalický - Bajer (76. Ordoš), Rossi da Silva, Hořava - Hubník, Petr (70. Šultes), Navrátil (63. Přikryl).
FC Slovan Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák, Dejmek, Liška (25. Vulin) - Vácha, Štajner, Gecov, Bosančić (46. Sivrić) - Kerić, Vojta (60. Papoušek).
Branky: 2. Hubník, 12. Petr, 16. Navrátil, 56. Janotka. ŽK: 27. Vácha, 48. Gecov (oba LIB). Rozhodčí: Damková - Moláček, Marek - Ardeleánu.
Diváci: 5020

Utkání nezačalo pro tým Liberce vůbec dobře. Hned ve druhé minutě chyboval brankář Bičík, když vyběhl před vápno, aby odkopl míč. Balon ale nezískal a domácí kanonýr Hubník pohodlně skóroval do prázdné branky - 1:0.

Slovan se v následujících minutách snažil o aktivní hru. Před vápnem ale libereckým hráčům scházela přesnost. Sigma se trochu stáhla a čekala na brejkové příležitosti.

Ve 12. minutě domácí předvedli svou ofenzivní kvalitu. Hubník utekl po pravé straně a odcentroval do vápna, kde domácí Petr předskočil našeho stopera a hlavou na přední tyči zavěsil přesně - 2:0. A v 16. minutě bylo ještě hůř. Naše obrana pouze sledovala kombinaci domácích hráčů, kterou přesnou střelou z vápna zakončil osamocený Navrátil - 3:0.

První šanci si hostující hráči připravili ve 20. minutě. Vácha na pravé straně uvolnil Gebre Selassieho, který už ve vápně našel přesnou zpětnou přihrávkou naběhnutého Gecova. Jeho střela skončila těsně vedle domácí branky.

Ve 30. minutě se do další šance řítil domácí Hubník, brankář Bičík byl tentokrát u balonu včas a ve skluzu jej odkopl do bezpečí. O pět minut později centroval domácí tahoun Hubník do vápna, Janotka ve skluzu přestřelil.

Ve 38. minutě zahrozil Slovan. Rohový kop rozehrál Štajner, balon se k němu vrátil a Štajner dalším centrem vyzval ke gólu dobře naběhnuvšího Gebre Selassieho. Jeho hlavička jen těsně minula branku!

Ve 43. minutě mohl Slovan utkání ještě trochu zdramatizovat. Kerić vedl rychlý brejk po pravé straně, přesnou přihrávkou našel rozeběhnutého Vojtu, který ve vyložené šanci tváří v tvář brankáři přestřelil. První poločas zakončil první střelecký pokus Slovanu, který se vešel mezi tyče. Po centru z pravé strany si jej hlavou připsal Kerić. Brankář domácích byl na místě, a tak první půle skončila děsivě 3:0.

Úvod druhého poločasu přinesl ligovou premiéru Sivriće, který vystřídal Bosančiće. Liberci se podařilo navázat na závěr první půle, kdy se hrála vyrovnaná partie. Kýžený gól, který by vrátil Slovan do hry, ale nepadl. Naopak Sigma v 56. minutě pojistila své vedení, když Janotkovu střelu tečoval Holeňák a Bičík byl v podstatě bez šance - 4:0. O chvíli později mohl přidat další gól Navrátil, ve vyložené šanci minul.

V 62. minutě mohl vstřelit čestný gól Štajner. Chytře se protlačil před obránce do vápna. Zakončení ale prováhal a přihrávku před branku kryl brankář Sigmy. V 68. minutě nebezpečně hlavičkoval Hubník, Bičík skvěle vyrazil. Z protiútoku uvolnil Papoušek Váchu, který střelou z deseti metrů nechal vyniknout brankáře Drobisze.

Závěr utkání probíhal v útočném stylu. Olomouc hrála v euforii, vše se jí dařilo. Liberec se trápil, ale bojoval. Na stavu utkání se už nic nezměnilo.