FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Sparta - FCSL 1:0
06.08.2007

I.Gambrinus liga, 1.kolo: AC Sparta Praha vs. FC Slovan Liberec - 1:0 (1:0)

Ligový start našemu týmu nevyšel. Na pražské Letné jsme prohráli 1:0. O osudu utkání rozhodl v 19. minutě Došek. Sparta měla po celé utkání víc ze hry a několik dalších šancí nevyužila. Ligovou premiéru v našem dresu si odbyl Radek Bejbl a Adam Petrouš. Vůbec první ligový start si odbyli Robin Dejmek, Hudson a Martin Jirouš.
1.kolo, pondělí 6.8.2007
AC Sparta Praha AC Sparta Praha
1:0
(1:0)
AC Sparta Praha: T. Poštulka - Z. Pospěch, J. Šimůnek, M. Kadlec, J. Kladrubský - K. Kisel (82. T. Žofčák), M. Abraham (73. M. Matušovič), P. Horváth, L. Hušek - L. Došek, M. Kulič (80. M. Slepička).
FC Slovan Liberec: Z. Hauzr - P. Šinglár, A. Petrouš, P. Košťál, T. Janů (46. Hudson) - P. Papoušek, R. Bejbl, I. Hodúr (77. R. Hochmeister), J. Bílek, D. Pudil - R. Dejmek (58. M. Jirouš).
Branka: 19.Došek. ŽK: Kisel, Kladrubský - Petrouš, Pudil, Jirouš. Rozhodčí: Příhoda - Hojsík, Pospíšil, Kovařík.
Diváci: 16544

Úvod utkání byl z obou stran opatrný a vyrovnaný. Do první šance utkání se až v 11. minutě dral Abraham, Petrouš jej ale zkušeně odstavil. V 15. minutě se o střelu pokusil Došek, míč mu ale vůbec nesedl a šťastně se dostal na kopačku Kuliče. Ten byl sám před Hauzrem, v poslední chvíli jej ale stačil zblokovat Košťál.

V 17. minutě poslal dobrý centr před Poštulkovu branku Pudil, Dejmek se ale k balonu nedostal. V 19. minutě už gól padl, bohužel ale do naší branky. Došek dostal přihrávku za naší obranu, stopeři avizovali ofsajd, ten se ale nemával. A Došek se se šancí dokázal poradit, počkal na Hauzrův pohyb a trefil se mu mezi nohy - 1:0.

Pak domácí roztočili kolotoč šancí. Ve 22. minutě mohl skórovat Kulič, branku ale přestřelil. O tři minuty později střílel Kisel, Hauzr si s jeho dělovkou ale věděl rady.

Ve 33. minutě měla Sparta vyloženou šanci. Košťál promáchl balon, Abrahám šel sám na Hauzra, ten ale jeho střelu vyrazil na tyč. Balon se odrazil před branku kam dobíhal Kulič, zázračně ale gólu zabránil Janů. O minutu později předvedla Sparta po standardce signál. Horváth poslal balon na zadní tyč, tam dlouhán Došek hlavou poslal balon na druhou stranu, kam nabíhal Kulič. Branku ale přestřelil.

V závěrečných minutách poločasu dokázali naši hráči hru vyrovnat. Ohrožení branky Poštulky se ale naši fanoušci nedočkali. Poločas domácí vyháli 1:0.

Druhá půle nabídla výrazně horší fotbalovou podívanou. Sparta byla ale i nadále lepším týmem a většinou kontrolovala hru. Výjimkou potvrzující pavidlo byla 46. minuta, kdy na dobrý Šinglárův centr těsně nedosáhl Dejmek. V 53. minutě se před bránícího hráče dostal Papoušek, k zakončení to ale nevedlo.

Pak už zase kralovala Sparta. V 60. minutě měl gól na hlavě domácí Došek, v dobré pozici ale těsně minul. V 66. minutě připravil Došek gólovku pro Kuliče, skvěle ale zasáhl brankář Hauzr.

V 84. minutě se mohl prosadit Jirouš, na balon ale nedosáhl. K míči se tak dostal Petrouš, který ale pouze sestřelil Pospěcha.

V nastaveném čase kopal Papoušek přímý kop, ve vápně na balon naskakovali hned tři naši hráči. Rozhodčí ale nepochopitelně ukončil hru ještě dřív, než balon vletěl do vápna. Na Spartě jsme tak prohráli 1:0.