FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Plzeň 2:0
29.10.2005

I.Gambrinus liga, 11.kolo: FC Slovan Liberec vs. FC Viktoria Plzeň 2:0 (1:0)

Lukáš Váňa
I páté utkání na domácí půdě Slovan zvládl. Navíc se do hry zapojil i uzdravený kapitán Tomáš Zápotočný. Při zdolávání Plzně však asistoval vedle Holendy jako útočník. Hološko hrál na pravé straně zálohy.
11.kolo, sobota 29.10.2005
2:0
(1:0)
FC Viktoria PlzeňFC Viktoria Plzeň
FC Slovan Liberec: Čech - Šinglár, Matula, Košťál, Janů - Hološko, Hodúr, Papoušek (81. Hochmeister), Pudil - Holenda, Zápotočný (75. Ančic, 84. Hamouz).
FC Viktoria Plzeň: M. Ticháček - V. Procházka, J. Zakopal, T. Rada, M. Smola - M. Fillo, M. Knakal, M. Barteska, J. Šíma (79. Smejkal) - A. Bednář (63. Jarolím), R. Vágner (63. Kousal).
Branky: 38. Hološko, 83. Hochmeister. ŽK: Zakopal, Rada. Rozhodčí: Čuřín - Novák, Pokorný.
Diváci: 5569

Zápas začal podle očekávání naším náporem, ve druhé minutě hlavičkoval těsně vedle plzeňské branky Pudil. První vážné nebezpečí ale bylo před naší brankou, hostující Bednář našel skulinku v naší obraně a jeho jedovatá střela v 10. minutě lízla tyčku Čechovy branky!

Pak už se ale hrálo ne jednu branku. Holendova hlavička mířila mimo, Zápotočného ránu vyrazil brankář na roh, stejně úspěšný byl Ticháček při bombě, kterou na jeho branku vyslal Janů. Ve 29. minutě pelášil Zápotočný sám na brankáře, v poslední chvíli ale jeho šanci překazil skluzem jeden z hostujících hráčů.

Ve 38. minutě se už 5569 diváků radovalo. Hološko dostal od Papouška krásnou přihrávku za obranu a přízemní střelou k tyči nedal brankáři šanci - 1:0. Hned minutu poté kopal přímý kop uzdravený Zápotočný, který tentokrát nastoupil v útoku. Jeho dělovka prosvištěla kousek nad břevnem. Poločas jsme končili s jednobrankovým náskokem.

První vážnější akcí druhé půle byl Hodúrův slalom, který plzenští zastavili až po padesáti metrech faulem. Přímého kopu se ujal Pudil a jeho pokus řádně protáhl brankáře Ticháčka. Naši hráči se ve druhé půli více zaměřili na bezchybnou defenzivu, ke slovu se tak dostali i hosté. Jejich pokusy o kombinaci ale končili před našim vápnem. Ani nám se ovšem nedařilo zasadit soupeři druhý úder. Až v 83. minutě přidal gólovou pojistku střídající Hochmeister. Byl to gól vcelku podivný. Těsně před ním totiž zazněl hvizd. Jen rozhodčí ví, zda do píšťalky foukl on nebo někdo z diváků. Hochmeister se ale po rohu opřel do balónu a ten s pomocí lehké teče Hološka doputoval do sítě - 2:0. Rozhodčí gól uznal až po konzultaci s asistentem Pokorným.

I přes protesty hostí se zápas dohrával s dvoubrankový rozdílem, na něm se do závěrečného hvizdu nic nezměnilo.