FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Příbram - FCSL 2:2
07.11.2005

I.Gambrinus liga, 12.kolo: FK Marila Příbram vs. FC Slovan Liberec 2:2 (2:1)

Naši hráči dokázali v Příbrami vybojovat bod. V utkání sice vedli, domácí vývoj ale rychle otočili a naši poté dlouho hledali klíč k domácí obraně. Bodový zisk nakonec zařídil Pudil.
12.kolo, pondělí 7.11.2005
FK Viagem Příbram FK Viagem Příbram
2:2
(2:1)
FK Viagem Příbram: O. Pařízek - J. Buryán, M. Mácha, R. Formánek, M. Penner - P. Hašek (82. Klesa), J. Navrátil, V. Koloušek, M. Čupr - A. Mendy (90. Huňa) L. Stracený.
FC Slovan Liberec: Čech - Šinglár, Matula (46. Pospěch), Košťál, Janů - Hološko (90. Hamouz), Hodúr, Papoušek (81. Hochmeister), Pudil - Zápotočný, Holenda.
Branky: 26. Stracený, 28. Navrátil - 22. Holenda, 73. Pudil ŽK: Buryán, Navrátil, Formánek - Matula. Rozhodčí: Matějek - Chytil, Wilczek.

Utkání naši hráči nezahájili špatně. Hráli aktivně, soupeře napadali hluboko na jeho polovině a vypracovávali si příležitosti. Zápotočný ale ve 4. minutě váhal se střelou a Holenda zase ztroskotal na pozorném Pařízkovi. Ve 13. a 14. minutě bylo u naší branky horko. Nejdříve zkoušel ranou z úhlu překonat Čech Koloušek, poté musel po jednom z rohů zasahovat na brankové čáře Papoušek, kritické minuty jsme ale přežili.

Ve 22. minutě jsme šli do vedení. Hološko dostal balon do běhu, vyběhnuvšího Pařízka přeloboval, balon ale do sítě nesměroval. Zmocnil se jej ovšem Holenda a otevřel skóre zápasu - 1:0.

Vedení nám ale nevydrželo dlouho. Ve 26. minutě se nedokázali Janů a Košťál dohodnout co s balonem a dravý Stracený nás za to potrestal vyrovnávacím gólem. U malé domů byl dřív než Čech a našem brankáři nedal šanci - 1:1.

O dvě minuty později jsme už prohrávali, na domácí standardku si vyskočil nejvýš Formánek a poslal domácí do vedení - 2:1. První poločas se pak už dohrával především mezi vápny.

Druhý poločas byl ve znamení naší snahy o vyrovnání a domácích výpadů do otevřené obrany. Úspěšnější nakonec byla naše útočná činnost. Oba týmy měly několik dobrých příležitostí k ohrožení branky. Pospěch respektive Mendy však nebyli ve vápně dost důrazní. Domácí si pozorně hlídali prostor před vápnem a vyložené šance nám nedopřávali. Až na jednu výjimku - v 73. minutě prodloužil Pospěch balon a Pudil měl za obranou dost času, aby techn ickou střelou překonal Pařízka - 1:1.

Oba týmy chtěly ale vyhrát, před vápnem jim ale chyběla přesnost či důraz. Utkání tak skončilo zřejmě spravedlivou dělbou bodů.