FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slavia 3:3
19.11.2005

I.Gambrinus liga, 13.kolo: FC Slovan Liberec vs. SK Slavia Praha 3:3 (3:1)

Slavia dokázala jako první v tomto ročníku bodovat na stadionu U Nisy. Dvakrát jsme vedli o dvě branky, přesto jsme nedokázali zvítězit. Především ve druhém poločase Slavia potvrdila, že má v současné době skvělou formu.
13.kolo, sobota 19.11.2005
3:3
(3:1)
SK Slavia PrahaSK Slavia Praha
FC Slovan Liberec: Čech - Šinglár, Zápotočný, Košťál, Janů (46. Hamouz) - Hološko (60. Hochmeister), Hodúr, Papoušek, Pudil - Holenda, Pospěch (79. Matula).
SK Slavia Praha: A. Šeliga - M. Krajčík, M. Latka, M. Suchý, D. Hubáček (80. Zábojník) - K. Piták, L. Jarolím, T. Hrdlička, D. Švento - S. Vlček (86. Silva), T. Pešír (74. Fořt)
Branky: 12. Holenda, 20. Pospěch, 32. Hološko - 30. Hrdlička, 49. Pešír, 90. Fořt. ŽK: Hološko - Krajčík, Latka. Rozhodčí: Damková - Filgas, Ondo.
Diváci: 5485

Oba týmy začaly zápas ve svižném tempu. Hned v úvodu pálil v nadějné pozici Papoušek, střela mu ale příliš nesedla. Aktivnější ale byli v úvodních minutách "sešívaní". Jejich napadání nám komplikovalo rozehrávku a brankář Čech musel v 10. minutě zachraňovat před dobíhajícím Vlčkem.

Útočné choutky Slavie otupila až 12. minuta. Do hlavičkového souboje šel Pospěch, brankář Šeliga však vyskočil víš. Balon mu ale nepochopitelně vypadl a dostal se ke zcela volnému Holendovi, který rozvlnil síť opuštěné branky - 1:0. Hosté byli jako opaření, jejich aktivita byla pryč a Papoušek mohl přidat druhý gól. Po Holendově centru se k němu odrazil balon na hranici vápna, jeho pokus ale vykopl z prázdné branky Švento.

Naši hráči byli při chuti a zaslouženě se dočkali druhého gólu. Ve 20. minutě zblokoval Papouškův pokus Jarolím, Hološko se dostal před bránícího hráče balon si zpracoval a vyběhnuvšímu Šilegovi zahrál na housle - 2:0.

Ve 27. minutě byl znovu ve hře nejistý Šeliga, jedovatou ránu aktivního Papouška pouze vyrazil k Hološkovi, ten okamžitě odcentroval a vzduchem prosvištěli Pospěchovy nůžky - balon mu ale nesedl podle představ a branku minul.

Ve 30. minutě se radovali hosté. Hrdlička si naskočil na centr z pravé strany, tvrdě hlavičkoval ale Čech jeho pokus vyrazil. Hrdlička se ale dostal k dorážce a nekompromisní ranou snížil na 2:1. Hostující fanoušci ještě slavili, když se opět měnilo skóre. Ve 32. minutě vyhrál Pudil hlavičkový souboj, střelu Holendy dokázal Šeliga ještě zastavit na dorážku Pospěcha ale neměl nárok - 3:1. Tímto rozdílem skončil i první poločas.

Do druhé půle musel naskočit Hamouz místo zraněného Janů (smolně se srazil s brankářem Čechem a těsně po zápase odjel do nemocnice na vyšetření). Slávisté začali druhý poločas výrazně aktivněji. A 49. minuta je nabudila ještě víc - to totiž dokázali snížit na rozdíl jediné branky. Pitákovu ránu dokázal Čech jen vyrazit. K balonu se dostal Pešír, který si chytře podržel míč, položil si na zem dva naše obránce, kteří mu naskákali pod nohy a dělovkou snížil na 3:2.

Od té doby jsme se prakticky jen bránili. Výjimkou byla 54. minuta, kdy byl faulován ve vápně Hološko, ale sudí Damková nechala pokračovat ve hře. Slávisté zcela ovládli hru, naše obrana byla přetížená a pomáhala si dlouhými odkopy. Při jednom rohu jsme měli dokonce ve vápně všech 11 hráčů. Přesto jsme dlouho drželi nejtěsnější vedení. V 82. minutě měli hosté obrovskou šanci, gólu zabránila hlava padajícího Čecha!

Nápor hostí neustával, v 85. minutě se navíc zranil Hodúr a protože už jsme měli vystřídáno musel po krátkém ošetření naskočit zpět do hry. Kulhající Hodúr hrál se sebezapřením, a právě on byl u zrodu vyrovnání. V 90. minutě dostal balon na půlkce hřiště, nikdo se mu ale nenabízel a tak chtěl balon podržet. Vrhla se na něj ale trojice slávistických "vos" a o balon ho připravila. Následovala rychlá akce na jejímž konci byl Fořt. Obehrál Čecha a skrz nohy vrátivšího se Šinglára vyrovnal na konečných 3:3.