FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Plzeň - FCSL 0:1
16.03.2008

I.Gambrinus liga, 21.kolo: FC Viktoria Plzeň vs. FC Slovan Liberec 0:1 (0:0)

Hráči našeho týmu zabojovali a v Plzni vydřeli 3 body. Vítězný gól vstřelil v 53. minutě jarní spasitel Andrej Kerič. Skvělý zápas odehrál i Pavel Košťál, který vládl našemu vápnu a Zdeněk Zlámal, který přiváděl domácí hráče k zoufalství. Na vítězství se bojovným výkonem ale podílel celý tým.
21.kolo, neděle 16.3.2008
FC Viktoria Plzeň FC Viktoria Plzeň
0:1
(0:0)
FC Viktoria Plzeň: L. Ilizi - Z. Šmejkal (75. J. Navrátil), T. Rada, J. Halama, J. Lecjaks - P. Malcharek (85. P. Knakal), P. Trapp, L. Sylvestre, F. Róth (63. T. Borek) - T. Krbeček, O. Vrzal.
FC Slovan Liberec: Z. Zlámal - P. Šinglár (58. J. Dohnálek), M. Holeňák, P. Košťál, T. Janů - B. Dočkal, J. Bílek, F. Dort, P. Papoušek (69. V. Brožík, 88. J. Nezmar) - A. Kerić, T. Radzinevičius.
Branka: 53. Kerić. ŽK: Rada - Brožík, Zlámal, Dort. Rozhodčí: Příhoda - Košec, Pospíšil, Jech.
Diváci: 3620

V základní sestavě našeho týmu udělali trenéři dvě změny. Na lavičce zůstali Janové Nezmar a Polák, a do utkání zasáhli od začátku Tomas Radzinevičius a Pavel Košťál. Hned od úvodu dala Plzeň najevo, že bude zlobit zejména po pravé straně hřiště. Malcharek s Krbečkem tu podnikali dravé výpady. Ve 3. minutě jejich pokus ještě zastavil Janů, o minutu později už ale musel předvést své dovednosti brankář Zlámal. A hráči mu mohli děkovat, že proti hlavičce Krběčka obstál na výbornou. Hráčům naštěstí toto varování stačilo a přidali na důrazu. Zejména Košťál ve vápně i před ním doslova kraloval a domácímu týmu spolu se svými spoluhráči větší šanci už v první půli nedovolil.

Naše ofenziva se rozehrávala pomaleji. Až v 7. minutě zahrozil střelou ze 25 metrů Bílek, mířil ale vedle. V 11. minutě vyčaroval Dort oblouček za obranu a Radzinevičius z voleje napálil dobře postaveného Illiziho.

Ve 14. minutě se opět připomenul Malcharek, jeho centr způsobil naší obraně problémy. Závar ale zvládla. O pět minut později vyběhl včas pozorný Illizi a před Dočkalem odkopl míč do zámezí. Ve 26. minutě se krásně na levé straně uvolnil Kerič. Rada ale zatáhl za záchrannou brzdu a za cenu žluté karty našeho hráče nedovoleně zastavil. Papouškův přímý kop z úhlu domácí uhlídali.

Ve 37. minutě byl v pohotovosti opět Zlámal, který včasným vyběhnutím "ukradl" balon z kopčky domácího hráče. Ve 41. minutě se po hezké akci dostal k zakončení Papoušek. Jeho pověstná rána z toho ale nebyla a Illizi tak balon chytil. Ve 45. minutě střílel Papoušek znovu, tentokrát ale nepřesně. Poločas skončil bez branek.

Druhá půle začala podle našich představ. Ve 47. minutě vystřelil snad ze 40 metrů Papoušek a balon prosvištěl těsně kolem branky. V 53. minutě zpracoval balon Radzinevičius pro Dorta, ten načasoval přesnou přihrávku a Kerič šel sám nabrankáře. Náš jarní kanonýr se nerozmýšlel a střelou po zemi překonal Illizho - 0:1.

V 61. minutě šel Kerič znovu sám na brankáře. Šel al hodně z úhlu a branku netrefil. Plzeň se pak nadechla k velkému náporu. V 63. minutě střílel Sylvestre, Zlámal balon vyboxoval a Trappa k zakončení nepustili obránci. O čtyři minuty později s do střely opřel Vrzal, obránci ale balon srazili na roh. V 68. minutě kopal roh Lecjaks, přetažený balon se dostal na zadní tyč kde byl osamoceny Sylvestre. Téměř jistému gólu zabránil Zlámal, který míč vytěsnil. V 76. minutě se Zlámal předvedl znovu. Krbeček napřáhl ke střele a už zvedal ruce nad hlavu, Zlámalova levá ruka ale vystřelila po míči a vyrazila ho.

Tlak domácího týmu skončil v 85. minutě, kdy se nám začalo dařit držet balon na půlce soupeře a tam jsme jej udrželi až do konce utkání.