FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Kladno - FCSL 1:3
30.03.2008

I.Gambrinus liga, 23.kolo: SK Kladno vs. FC Slovan Liberec 1:3 (1:1)

Lukáš Váňa
Potřetí se naši hráči představili v jarní části ligy na hřišti soupeře, potřetí vyhráli. Náš tým se tentokrát prezentoval skvělou produktivitou. Domácí byli v utkání aktivnějším týmem, své šance až na jednu ale nedokázali využít a byli za to po zásluze potrestáni.
23.kolo, neděle 30.3.2008
SK Kladno SK Kladno
1:3
(1:1)
SK Kladno: R. Pavlík - P. Bartoš, L. Killar, P. Gross, J. Krob - M. Zachariáš (90. L. Zoubele), D. Brunclík (76. J. Semerák), R. Hochmeister, O. Szabo, T. Cigánek - K. Kroupa.
FC Slovan Liberec: Z. Zlámal - P. Šinglár, P. Košťál, J. Polák, T. Janů - M. Gecov (78. Hudson), J. Bílek, F. Dort (61. Holeňák), B. Dočkal - J. Nezmar (82. O. Smetana), A. Kerić.
Branky: 44. Bartoš - 8. Dort, 62. Holeňák, 94. Dočkal. ŽK: Krob, Zachariáš - Dočkal. Rozhodčí: Kocián - Pokorný, Zlámal, Hrubeš.
Diváci: 2043

Naši trenéři se museli obejít bez zraněného Papouška a Frejlacha. Na pravé straně zálohy tak poprvé nastoupil v základní sestavě Marcel Gecov. Bořek Dočkal se přesunul na levou stranu zálohy. Do obrany se po zranění vrátil Peter Šinglár.

Od úvodních minut byli domácí aktivnějším týmem. První pořádnou akci, navíc zakončenou gólem, ale předvedl náš tým. Dočkal krásnou uličkou středem hřiště vysunul Dorta, který postupoval sám na brankáře Pavlíka. Dortův lob ale zastavilo břevno. Balon se však odrazil zpět před branku kde za dohledu obránců poslal Dort balon hlavou do sítě - 0:1.

Kladno bylo chvíli zaskočeno, postupně se ale začalo tlačit před naší branku. Ve 22. minutě mohl vyrovnat Zachariáš, který si naběhl na přetažený centr a prostřelil našeho brankáře. Zlámal balon ale trochu ztlumil a vrátivší se Košťál míč z opuštěné branky vykopl.

Ve 31. minutě uvolnil Szabo Brunclíka. I on Zlámala překonal, i tentokrát nás ale od pohromy zachránil obránce, Míč z brankové čáry tentokrát vykopl Janů. Ani toto varování však nestačilo. Ve 37. minutě si za naší obranu zaběhl Cigánek a šel sám na Zlámala. Náš brankář ale jeho střelu vyrazil na roh.

Ve 40. minutě předvedlo Kladno po rohovém kopu závar v našem vápně. Zachariáš ale střílel mimo. Když už to vypadalo, že půjdeme do kabin s náskokem kopal přímý kop Szabo. Na zadní tyči byl osamocený Bartoš a hlavou vyrovnal - 1:1.

Ještě před poločasem měl po Kroupově akci šanci Zachariáš, střílel ale nad. Do kabin se šlo za vyrovnaného stavu.

I do druhé půle vstoupili domácí aktivně, Kroupa se al v 58. minutě neprosadil. V 61 minutě přišlo klíčové střídání našeho týmu. Holeňák nahradil Dorta a hned při prvním kontaktu s balonem trefil břevno. A o minutu později se už radoval. Zpětnou přihrávku zužitkoval k překonání brankáře Pavlíka - 1:2.

Druhý gól domácí zaskočil a jejich aktivita polevila. K několika šancím se domácí přeci jen dostali, branku Zlámala ale už neohrozili. Naopak v závěru nastavení se k individuální akci dostal Dočkal, který si povodil obranu i brankáře Pavlíka a pečetil výsledek na konečných 1:3.