FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Ostrava - FCSL 3:1
18.08.2007

I.Gambrinus liga, 3.kolo: FC Baník Ostrava vs. FC Slovan Liberec 3:1 (1:0)

Ani ve třetím ligovém utkání se naši hráči nedočkali vítězství. Utkání v Ostravě dohrávalo devět hráčů, a porážce při sebevětší snaze nedokázali, a asi ani nemohli zabránit. První branku našeho týmu v této sezóně vstřelil Nezmar.
3.kolo, sobota 18.8.2007
FC Baník Ostrava FC Baník Ostrava
3:1
(1:0)
FC Baník Ostrava: P. Vašek - R. Řezník, P. Cigánek, D. Bystroň, D. Tchuř - F. Rajtoral, R. Otepka (76. V. Mišinský), T. Marek, D. Tesařík (46. F. Metelka) - L. Magera, R. Zeher (90. A. Varadi).
FC Slovan Liberec: Z. Hauzr - P. Šinglár, P. Košťál, A. Petrouš, J. Liška - D. Pudil, Hudson (50. R. Bejbl), J. Bílek (75. R. Dejmek), R. Hochmeister - J. Nezmar, I. Hodúr.
Branky: 15. Magera (p), 54. Zeher, 73. Metelka - 67. Nezmar. ŽK: Cigánek, Rajtoral, Zeher - Petrouš, Hudson, Hauzr. ČK: Košťál, Pudil. Rozhodčí: Kocián - Drastík, Pelikán.
Diváci: 16411

V základní sestavě našeho týmu chyběly tradiční opory kapitán Tomáš Janů a záložník Petr Papoušek. Nahradili je Liška a Hudson.

Samotné utkání začalo poměrně vyrovnaně. Oba týmy ale hrozily jen ze standardních situací. Obrany ale předčily ofenzivní hráče.

První opravdovou příležitost měl ve 13. minutě Zeher. Jeho střelu z osmi metrů aůe stačila naše obrana zblokovat na rohový kop. Po něm však nešťastně zasáhl balon rukouPudil a kopal se pokutový kop. Domácí Magera se nemýlil a Baník vedl 1:0.

Baník měl pak několik slibných příležitostí, nevycházela mu ale finální přihrávka. Naši poprvé vážněji ohrozili brankáře Vaška ve 28. minutě. Hodúr střílel z dobré pozice, jehopokusu ale chyběla razance i přesnost a Vašek střelu kryl.

Ve 38. minutě mohl náskok Baníku zvýšit Rajtoral. Hauzr ale včas vyběhl a znemožnil mu zakončení. Šanci předcházel únik Magery, který svého spoluhráče ideálně uvolnil přesnou přihrávkou do vápna.

Ve 42. minutě vzplály emoce. Skvěle hrající Otepka patrně přifilmoval pád a Košťál byl vyloučen za jeho stažení před vápnem. O dvě minuty neunesl psychicky situaci Pudil a po Otepkovi se zbytečně ohnal nohou po odehrání balonu a šel rovněž do sprch. Do druhé půle jsme tak nastupovali v devíti lidech.

Druhá půle se hrála podle jasně daných not. Baník si byl vědom převahy a vyčkával, jak se situací naloží naši hráči. A nutno podotknout, že bojovali. Každou příležitost využili k útoku. Sil ale ubývalo a Baník navíc hrozil z rychlých brejků.

V 54. minutě jeden takový brejk vyšel. Metelka skvěle vysunul rozeběhnutého Zehera, který dlouhé sólo zakončil střelou vedle Hauzra - 2:0.

Naši přestáli několik vyložených šancí Ostravy bez úhony, stejně ale domácí ubránili naše ofezivní pokusy.

Až v 67. minutě se Slovan přeci jen dočkal první ligové branky v této sezóně. Po rohu Hodúra se do vzduchu pověsil Nezmar a o tyč hlavou snížil - 2:1.

Domácí pochopili, že pasivitou zápas nevyhrají a výrazně přidali. V 73. minutě rozehráli rychle standardku, Rajtoral utekl po pravé straně a v podstatě připravil gól pro Metelku, který zakončoval do prázdné brány - 3:1.

I poté mohli domácí přidat další góly, skvělý Hauzr jim ale už žádný nedopřál. Na Bazalech jsme prohráli 3:1.