FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slavia - FCSL 4:1
10.08.2014

I po třetím kole stále bez vítězství, Slovan v Edenu prohrál 1:4

Praha/Liberec - Na půdě Slavie chtěl náš tým nechat zapomenout na nevydařenou cestu evropskými poháry. To ale vůbec nevyšlo. Na první branku Balaje ještě dokázal reagovat Šural, po nevydařeném závěru si ale z Prahy odvážíme vysokou porážku 1:4.
3.kolo, neděle 10.8.2014, 20:15, Synot Tip Arena
SK Slavia Praha SK Slavia Praha
4:1
(1:1)
SK Slavia Praha: Hrubeš – Nitrianský, Bílek, Latka (C) (46. Kodr), Juhar – V. Vukadinovič (58. Piták), Zmrhal, Baéz, Černý – Škoda, Balaj (81. Gecov)
FC Slovan Liberec: Hroššo – Coufal, Rajnoch, Pimpara, Fleišman (C) (62. Mudra) – Šural, Obročník, Sackey (81. Hamuľak), Ďubek, Frýdek – Hadaščok (76. Luckassen)
Branky: 17. Balaj, 74. Zmrhal, 86. a 89. Škoda - 43. Šural, ŽK: 36. Baéz - 9. Rajnoch, 71. Frýdek, Rozhodčí: Paták – Kotík, Hrabovský.
Diváci: 8248

V úvodu zápasu se ani jeden z týmů nikam nehnal. V nadějné pozici sice mohl zakončovat Zmrhal, mířil ale pouze vedle. Stejně dopadla také střela Sackeyho na druhé straně. Úvodní čtvrthodina tak utekla velmi rychle bez nějakého vážnějšího ohrožení jednoho či druhého brankáře. O to větší sprcha pro náš tým přišla jen o moment později, kdy Vukadinovič obešel Fleišmana, naservíroval přesný míč Bekimu Balajovi a ten ze snadné pozice otevřel gólový účet utkání.

Po vstřelené brance se Slavia uklidnila, naši hráči se naopak pokoušeli vyrovnat, měli ale problém dostat se k zakončení. A náskok soupeře mohl ještě narůst, když se do balonu opřel Nitrianský, jeho tečovaný pokus ale proskákal pouze těsně vedle Hroššovy pravé tyče.

Ani v následujících minutách se diváci nedočkali žádné ofenzivní podívané. Hra byla plná nepřesností, až ke gólmanům se míč dostával pouze sporadicky. Z dálky se sice o střelu pokusil Fleišman, ten ale mířil vysoko nad. Zajímavě sice vypadal přímý kop Ďubeka z asi pětadvaceti metrů, domácí ale ze zdi vyběhli dříve a balon zblokovali. První gólovou šanci našeho týmu tak měl teprve Šural, kterého centrem našel zcela osamoceného Coufal. Mladý záložník se však trochu naivně pokoušel o nůžky a těmi pouze promáchl.

I tak jsme se ale ještě před poločasem za svou aktivitu dočkali vyrovnání. Ďubek rychle rozehrál aut na Frýdka, ten pronikl do vápna a kolmým pasem před brankou našel opět volného Josefa Šurala, který ve skluzu doklepl do prázdné brány. Slávisty vyrovnávací branka zaskočila, v posledních minutách první půle měli co dělat, aby se ubránili tlaku Slovanu, a tak pro ně byl závěr první půle tak trochu vysvobozením.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupil náš tým lépe a po rohovém kopu Šurala se míč snesl na hlavu Jiřího Pimpary, ten ovšem minul Hrubešovu branku. Hra se ale postupem času zklidnila a vyrovnala. Spoustu zajímavě rozvíjejících se akcí brzdila nepřesná rozehrávka, brankáři dlouho nemuseli zasahovat. Tak dopadla také akce Pitáka po chybě liberecké obrany, kdy nakonec zkušený matador nedokázal najít žádného ze svých nabízejících se spoluhráčů.

Karel Piták měl šanci také o chvíli později. Zhostil se totiž exekuce volného přímého kopu z dobré vzdálenosti, ani tentokrát ale nemusel Hroššo zasahovat a balon proletěl nad brankou. Další příležitost už ale poslala sešívané do vedení. Balaj poslal do vápna přesný pas na Jaromíra Zmrhala, který chladnokrevně propálil vše, co mu stálo v cestě.

Naši hráči se snažili opět vyrovnat, čas ale rychle utíkal. Po dlouhém autovém vhazování se v jednu chvíli snášel míč až do velkého vápna Slavie, který prošel až k Luckassenovi, ten ho ale netrefil. Ještě větší příležitost měli po chvíli na druhé straně domácí, ti ale na několik pokusů nedokázali zblízka propálit Pimparu, který vypomohl brankáři Hroššovi. Následně běžel na Hrošša Škoda, který zkusil gólmana technicky obhodit, což se mu sice povedlo, jeho dloubák ale postrádal razanci a před brankovou čárou ho dokázal zastavit Rajnoch.

Milan Škoda si to ale vynahradil o pár minut později. Hrubešův výkop hrubě podcenil Rajnoch, který ho nechal proplachtit za sebe, Hroššo míč nedokázal zachytit a na útočníka sešívaných už zívala jen prázdná branka. A to stále nebylo vše. Jan Rajnoch špatně rozehrál, naservíroval míč Karlu Pitákovi, který ho posunul znovu na Milana Škodu a ten zvýšil již na hrozivých 4:1. A tímto výsledkem již utkání také skončilo.

Miroslav Beránek (SK Slavia Praha): Zápas pro nás nebyl vůbec jednoduchý. S prvním poločasem jsem spokojený nebyl, protože jsme soupeři dali moc prostoru, nepracovali jsme jako tým a výsledkem byl vyrovnávací gól. O půli jsme si řekli, že to musíme urvat silou a charakterem. Za to musím kluky pochválit, protože všechno tam bylo. Důležitý byl gól na 2:1, pak jsme zpevnili střed hřiště a čekali jsme na své příležitosti a brejky. Zápas jsme navýšili do vysokého vítězství, byť možná podle průběhu až moc vysokého. Jsem rád, že jsme produktivní a že hráči už na začátku vědí, že naše práce má smysl.

Samuel Slovák (FC Slovan Liberec): Zápas ovlivnil závěr, ve kterém jsme udělali fatální chyby. Byl to oboustranně dobrý zápas a ten výsledek je pro nás krutý. Na to, že jsme měli zápas v týdnu, bylo to i z naší strany dobré. Měli jsme na závěr prvního poločasu hodně ze hry, měli jsme příležitosti, škoda, že jsme nedali gól. Slavia hrála přímočaře, takový svůj typický fotbal. Nebýt chyb v závěru, mohl ten výsledek být jiný. Myslím, že na začátku sezony dostáváme poměrně laciné góly. To musíme změnit.