FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Plzeň 6:0
04.08.2014

Juniorka deklasovala Plzeň šesti brankami a připsala si první letošní vítězství

Liberec - Velmi povedený úvodní domácí zápas mají za sebou naši junioři. V rámci 2. kola si na Městském stadionu doslova pohráli z bezmocnou Plzní. Ta si nakonec odváží vysoký šestigólový příděl, pod kterým se dvěma brankami podepsal Dydowicz a Frimmel. Po jednom zásahu pak Jánošík s Polívkou.
2.kolo, pondělí 4.8.2014, 13:00, Městský stadion
6:0
(3:0)
FC Viktoria PlzeňFC Viktoria Plzeň
FC Slovan Liberec: Kolář – Kolár, Bong, Pokorný, Oliveira – Ondráček (80. Vojtěšek) – Kaiser (65. Krejčí), Dydowicz, Marcos (80. Zítka) – Ambrož (61. Polívka), Frimmel (71. Jánošík).
FC Viktoria Plzeň: Adamovič – Medveděv (46. Lešek), Piroch, Čihák (22. Denk), Šíša (46. Hvězda) – Hejda (64. Pernglau), Hradecký, Bohó, Mlynařík (58. Vávra) – Kratochvíl, Černý.
Branky: 12. a 32. Dydowicz, 41. a 52. Frimmel, 85. Jánošík, 88. Polívka. ŽK: 1:1 (16. Kaiser - 37. Denk). Rozhodčí: Melichar – Černý, Hanousek.
Diváci: 90

Úvod utkání byl z obou stran opatrný a v prvních deseti minutách neviděli diváci jedinou povedenější akci. To však ve dvanácté minutě změnil domácí Daniel Dydowicz, který se ujal exekuce volného přímo kopu a svoji parádní ránu z dvaceti metrů uklidil přesně k tyči - 1:0.

Tentýž hráč mohl jásat podruhé, když ve třicáté druhé minutě poslal libereckou juniorku už do dvoubrankového vedení, tentokrát po přesné střele z hranice šestnáctky - 2:0. Náskok mohl ještě o šest minut později navýšit Ondráček, který ale svoji dobrou šanci uvnitř pokutového území neproměnil.

Do konce první pětačtyřicetiminutovky se však skóre ještě jednou měnilo. A znovu se prosadili domácí. Pokorného centr z levé strany odvrátila plzeňská defenziva pouze k Denisu Frimmelovi, který pohotovou hlavičkou stanovil poločasový výsledek - 3:0.

Slovan utkání kontroloval a měl herně navrch. To korunoval po změně stran. Už v padesáté druhé minutě se podruhé v utkání prosadil Denis Frimmel, který využil trestuhodné chyby gólmana Adamoviče - 4:0. Pod debakl Viktorie si mohl podepsat v sedmdesáté sedmé minutě také Marcos, své povedené učinkování ale v gól nepřetavil, když po rychlé kličce do středu hřiště jen těsně minul plzeňskou svatyni.

Plzeňští mladíci se už dokonce utkání nezmohli na nic a tak přišly další dvě trefy našeho týmu. Nejdříve se po pěkné akci z levé strany prosadil před brankou osamocený Martin Jánošík - 5:0. Definitivní podobu výsledku pak dal Tomáš Polívka, který překonal hostujícího brankáře z bezprostřední blízkosti - 6:0.