FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovácko - FCSL 0:3
26.05.2014

Juniorka jasně přehrála Slovácko 3:0 a posunula se na páté místo

Uherské Hradiště/Liberec - Až do Uherského Hradiště vyrazila liberecká juniorka k zápasu 39. kola Gambrinus ligy. A byla to výprava velmi úspěšná. Díky zásahům Ondráčka, Količiče a Frimmela dokázal Slovan zvítězit 3:0 a vrátil se na páté místo tabulky. Na čtvrtou Příbram ztrácí pouhé dva body, má ale také o jeden odehraný zápas méně, posun na čtvrtou příčku tak má ve svých rukách.
39.kolo, pondělí 26.5.2014, 17:00, Kunovice
1.FC Slovácko 1.FC Slovácko
0:3
(0:2)
1.FC Slovácko: Semanko – Daníček, Chynoradský, Pilka (69. Banasik), Prajza, Bartoš, Machač, Lukáš, Havlík, Groulík (69. Rusňák), Hanák (73. Kübl)
FC Slovan Liberec: Kolář – Zítka, Egert, Soungole, Vojtěšek, Chlumecký (80. Bělíček), Drobílek (79. Kaiser), Dydowicz (73. Lanfranchi),Ondráček, Količič (66. Bouška), Frimmel (83. Krejčí)
Branky: 32. Ondráček, 39. Količič, 72. Frimmel, ŽK: 55. Pilka, 73. Bartoš – 75. Egert, 78. Vojtěšek, 80. Drobílek, Rozhodčí: Plesar – Pochylý, Mikula.

Liberečtí junioři vstoupili do utkání od prvních minut aktivně a vytvořili si několik zajímavých šancí. V nejnebezpečnější z nich se ocitl Dydowicz, ale těsně minul pravou tyč. Slovácko se pokusilo o protiútok a po dobré akci mohl zakončovat Bartoš. Ten se opřel do míče placírkou na hranici velkého vápna, ale pouze přestřelil Kolářovu branku.

Atraktivní podívaná pokračovala i nadále a ve velkých šancích se postupně ocitli také Količič a Ondráček, ani jeden z nich ovšem Semanka nepřekonal. To se povedlo až po více než půlhodině hry Adamu Ondráčkovi, který si tentokrát počínal mnohem chladnokrevněji a ze strany propálil uherskohradišťského gólmana.

O sedm minut později vedl Slovan již o dvě branky. Obrana Slovácka předvedla hrubici, když namazala balon na nohu Denisu Frimmelovi, který okamžitě posunul na zcela osamoceného Harise Količiče a ten podruhé rozvlnil síť za zády domácího gólmana. Stejný výsledek vydržel i do přestávky.

Druhý poločas dal na nějakou dobu zapomenout na útočný fotbal z první půle a ani jeden z celků se nedokázal dostat do vyložené šance. To se změnilo až v 72. minutě a hned z toho byla třetí branka za Semankovými zády. Soungole poslal krásný oblouček za obranu, na který si naběhl Denis Frimmel a tváří v tvář obraně nezaváhal.

Následovala dlouhá řada přerušení hry a karetních trestů, zápas se již spíše dohrával. Pět minut do konce mohl přidat další zásah Krejčí, tentokrát ho ale domácí brankář vychytal. Skóre se tak již neměnilo a Liberec si připisuje vítězství, které ho opět posouvá tabulkou na páté místo.