FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Dukla - FCSL 3:2

Praha/Liberec – Juniorka Slovanu toužila navázat na úspěch z předchozí střetnutí, kdy svěřenci kouče Chytrého zdolali na svém trávníku České Budějovice. Na hřišti Dukly fotbalisté z města pod Ještědem dvakrát vedli, na sever se ovšem vrací s prázdnou.
5.kolo, pondělí 27.8.2012, 17:00, Juliska
3:2
(1:1)
FK Dukla Praha: Štěpánek – Solař, Jeřábek, Hrazdíra, Hanousek – Micka (55. Pařík), Marič, Fryčer (27. Farkaš) – Shindagoridze (55. Svoboda), Kotlík (67. Pták), Jíra (55. Čapek).
FC Slovan Liberec: Kolář – Kmoníček, Patka, Butenin, Beníšek – Soběslav, Daniel (83. Dydowicz), Musiol (64. Šulc) – Drobílek (79. Leibel), Ndiaye, Půček (58. Černý).
Branky: 22. Marič, 72. Marič, 77. Pták – 20. Půček, 48. Beníšek. ŽK: Jeřábek, Farkaš – Drobílek, Kmoníček, Ndiaye. Rozhodčí: Ratajová – Vnuk, Svoboda.

Hosté vstoupili do zápasu aktivněji, usilovali o úvodní branku. Do vápna se probil Drobílek, ale jeho střela ze slibné pozice byla zblokovaná. Dukla odpověděla příležitostí Shindagoridzeho, ten však po zaváhání liberecké defenzivy pálil nad branku.

Skóre se poprvé měnilo v jednadvacáté minutě. Centr zprava přesměroval do sítě přesnou ranou Tomáš Půček. Ovšem soupeř dokázal bleskově odpovědět, Matěj Marič otřel svoji dalekonosnou střelu z dálky o tyčku – 1:1.

Slovan ale nepolevil, protivníka znovu přitlačil. Brankář Štěpánek však držel pražský tým nad vodou. Zastavil střelu Musiola z dvaceti metrů a reflexivním zákrokem zkazil radost také Patkovi, jenž zblízka hlavičkoval.

Do zaslouženého vedení šli hosté znovu v úvodu druhé půle. Do sítě zaplula parádní trefa Tomáše Beníška ze strany. Náš tým mohl svůj náskok zvýšit, Půček ale po rohovém kopu napálil poskakující balon vedle.

Zato domácí dokázali své šance proměnit. Po centru Svobody propálil brankáře nadvakrát Matěj Marič. Za pět minut už Dukla vedla, střídající Kamil Pták přehodil Koláře a zajistil svému týmu tři body.