FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Sparta - FCSL 4:2
07.11.2016

Juniorka na Spartu v deseti nestačila a prohrála 2:4

Praha - V utkání pondělním Juniorské ligy, které se zároveň započítávalo do mezinárodní Future Team Ligy, předvedl Slovan statečný výkon. Už od druhé minuty hrál v deseti, i tak ale dokázal Spartě vzdorovat a ve druhé půli dokonce bojoval o vyrovnání. Nakonec však po divokém průběhu prohrál 2:4.
13.kolo, pondělí 7.11.2016
AC Sparta Praha AC Sparta Praha
4:2
(1:0)
AC Sparta Praha: Čtvrtečka – Kadlec (K), Penc, Sváta – Palečko, Cabadaj, Špaček (90. Pavlík), Císařovský (82. Wala), Frýdek (65. Kitanovič) – Surmaj (71. Rajmon), Konate.
FC Slovan Liberec: Franc – Blažek (K), Heppner, Chlumecký, Markovič (79. Micovčák), Hadaščok, Ekpai (85. Doležal), Machuča (60. Kazda), Da Silva, Lesniak, Prokš.
Branky: 3. Císařovský (pen.), 50. Penc, 52. Konate, 78. Penc – 51. Hadaščok, 58. Markovič. Rozhodčí: Mikyska - Petřík, Pfeifer. ŽK: 7. Konate, 48. Palečko - 36. Blažek, 65. Prokš, 67. Franc, 78. Markovič. ČK: 2. Heppner.

Úvod utkání naší juniorce vůbec nevyšel. Už ve druhé minutě přišla obrovská komplikace. Po Surmajově střele zabránil sparťanskému útočníkovi Heppner ve skórování pouze zákrokem rukou. Za úmyslnou hru rukou nenásledovalo nic jiného než penalta a červená karta k tomu. Filip Císařovský touto příležitostí nepohrdl a poslal Spartu do rychlého vedení.

V deseti se Slovanu od samého začátku proti Spartě hrálo velmi těžce. Jen o minutu později trefili domácí spojnici tyčky a břevna, v sedmé minutě zase Konate dokázal skórovat, ale branka nemohla být pro ofsajd uznána. Teprve postupem času se začali naši mladíci dostávat do hry, ale Sparta byla v přesile i nadále aktivnější.

Po čtvrthodině hry si našel ve vápně prostor Císařovský a střelou z voleje jen těsně přestřelil branku. Stejně si počínal také Sváta o pět minut později a proti Konatemu se parádním zákrokem zaskvěl brankář Franc, který po pohledné individuální akci soupeře dokázal míč vyrazit. Po poločase tak Sparta vedla těsně 1:0.

Po změně stran se začaly dít věci. Markovič se po skvělé kolmici dostal až do vápna, ale svou střelil pouze tyč. A domácí trestali. Z pravého křídla přilétl do vápna přesný centr, který našel hlavu Václava Pence a ten hlavičkoval přesně do sítě. Slovan se ale nevzdal.

Jen o minutu později to bylo opět o jediný gól. Gólman Sparty Čtvrtečka si vybral slabší moment, když neudržel nepříliš razantní skákající střelu Vojtěcha Hadaščoka ze střední vzdálenosti a našim mladíkům se tak podařilo snížit. Ale ani tento stav netrval dlouho. Po skrumáži ve vápně Slovanu se po další minutě dostal k dorážce Tiemoko Konate, který vrátil domácímu týmu dvoubrankové vedení.

Po rychlé smršti tří gólů během tří minut bylo k vidění více šancí na obou stranách. A zajímavé momenty přicházely i nadále. Po necelé hodině hry byl Markovič faulován ve vápně a penaltu zahrával také Slovan. Míč si postavil sám Miroslav Markovič a přestože nejprve nechal vyniknout Čtvrtečku, z dorážky už se nemýlil. A mohlo být i vyrovnáno Markovič dobře napadal a odkop jednoho z obránců domácích se od něj odrazil směrem k brance, nicméně nakonec se zastavil o tyč.

Také Sparta mohla 15 minut před koncem znovu skórovat. Po Konateho přihrávce pálil Cabadaj, ale jeho střelu dokázal dalším skvělým zákrokem Franc vyrazit. O chvíli později už to ovšem bylo znovu o dvě branky. Po centru ze standardní situace propadl míč k Václavu Pencovi a ten ho zblízka doklepl do sítě.

Ani v samotném závěru tempo hry neupadalo. Sparta ještě jednou rozvlnila síť branky, ale tentokrát nemohl gól kvůli ofsajdu platit. Následně běžel Konate zcela sám na brankáře, ale Franc si dokázal skvěle poradit a míč vyrazil. Slovan tak podlehl letenskému celku 2:4.