FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Varnsdorf 2:7
12.07.2017

Juniorka na Varnsdorf nestačila a prohrála vysoko 2:7

Heřmanice - Další přípravný duel čekal ve středu juniorku v Heřmanicích, kde narazila na druholigový Varnsdorf. Tento zápas však Slovanu vůbec nevyšel a nakonec přinesl vysokou prohru 2:7.
příp., středa 12.7.2017, 16:30
2:7
(0:3)
FK VarnsdorfFK Varnsdorf
FC Slovan Liberec: Franc (46. Sova) - Baláž, Blažek, Lehoczki, Heppner - Prokš, Djokić (46. Michalec), Kazda (46. Michal) - Petr (46. Gembický), Micovčák, Kosheliev.
Branky: 50. Gembický, 82. Kosheliev.

První půle našim juniorům vůbec nevyšel. Na druholigového soupeře se jim nedařilo najít recept a dopředu se takřka nedostávali. A co hůř, ani v defenzivě si s Varnsdorfem nevěděli rady. Severočeský soupeř trestal chyby naší juniorky a postupně nasázel během první půle hned tři góly.

Slovan zahrozil pouze jednou, když se ke střele dostal Erik Micovčák, ten se však neprosadil. Po poločase tak platilo hrozivé skóre 0:3.

Zato do druhé půle vstoupil náš tým mnohem lépe a už brzy po změně stran se i prosadil, když rychlou akci po zisku míče přesně zakončil Dominik Gembický. Nicméně namísto zvednutí přišla studená sprcha.

Po standardní situaci se Varnsdorf prosadil počtvrté a následně přišel po další chybě v rozehrávce už pátý gól. Hra se tak postupně vrátila zpět do zajetých kolejí z první půle a soupeř měl opět herně výrazně navrch.

Nakonec se Varnsdorfští ještě dvakrát prosadili, za Slovan pouze korigoval na konečných 2:7 ukrajinský útočník Ruslan Kosheliev, který je v týmu na zkoušce. Slovan si tak z konfrontace s Varnsdorfem odvezl vysokou porážku.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): První půle byla z naší strany špatná. Byli jsme špatní, nedokázali jsme soupeře napadat a posouvat se v bloku, což Varnsdorf trestal. Dopředu jsme si kromě střely Micovčáka skoro nic nevypracovali, naopak jsme dostali tři góly. Po poločase jsme se zlepšili, získali jsme míč a Dominik Gembický snížil, ale namísto toho, abychom se chytili, jsme pak dostali další dva góly. To už nás definitivně srazilo. Byly to z naší strany naivní až dětské chyby, musíme se z tohoto utkání poučit.