FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Příbram - FCSL 4:1
06.03.2017

Juniorka nestačila na Příbram a prohrála 1:4

Dominik Jakubec
Příbram - V pondělí od 11 hodin nastoupila juniorka proti Příbrami. Ta si však již po necelé půlhodině vytvořila tříbrankové vedení a nakonec nad svěřenci trenéra Čapka zvítězila 4:1.
19.kolo, pondělí 6.3.2017
FK Viagem Příbram FK Viagem Příbram
4:1
(3:1)
FK Viagem Příbram: Kočí – Břížďala, Trapp, Mareš, Pilík (90. Pazderník), Kvída, Květ (61. Pecháček), Januška, Holý (C), Macek (77. Šrain), Makoš.
FC Slovan Liberec: Kolář – Heppner, Šustr (C), Chlumecký, Sixta (71. Šustek), Šulc, Barac, Micovčák (61. Kazda), Da Silva, Prokš (83. Čuřík), Kubyškin.
Branky: 5. Pilík, 24. Januška, 27. Trapp, 57. Pilík - 45. Barac. Rozhodčí: Rejžek - Kotalík, Urban. ŽK: Bez karet.

Úvod utkání vyšel mnohem lépe domácímu týmu. Už po pěti minutách hry sklepl jeden z hráčů za hranicí vápna balon pro Pavla Pilíka, ten si ho připravil na pravou nohu a nechytatelnou střelou do šibenice poslal Příbram do vedení.

Slovan se pokoušel zareagovat, prosadit se proti pozorné obraně Středočechů se však našim juniorům dlouho nedařilo. Zato domácí se brzy dočkali druhé branky. Po přímočaré akci přilétl z levé strany do vápna centr, na nějž si nejvýš vyskočil Jiří Januška a lehce tečoval míč přímo k levé tyči.

Jen o tři minuty později bylo ještě hůř. Po přímém kopu zůstal na zadní tyči zcela nehlídaný Petr Trapp a hlavou zvýšil již na rozdíl tří branek. Slovan se však v závěru poločasu přeci jen vzchopil, Šulc potáhl míč po levé straně a poslal prudký centr před branku, kde Jakub Barac zakončoval prakticky nehlídán do prázdné brány.

Brzy po změně stran mohl náš tým znovu snížit, když stejný hráč běžel zcela sám na brankáře, Kočí však jeho přízemní ránu vykopl do bezpečí. Zato o sedm minut později se Příbram postarala o svou čtvrtou branku. Po rychlém brejku vypálil z dálky znovu Pavel Pilík a jeho pokus zapadl nekompromisně k tyči.

Mohlo být ještě hůř, když se v 67. minutě uvolnil na malém vápně jeden z domácích hráčů, Kolář však skvělým zákrokem podržel svůj tým. O chvíli později se za střelou Pilíka z přímého kopu pouze ohlédl, míč se však naštěstí pro něj odrazil od břevna.

Závěr už příliš dalších příležitostí nepřinesl, Příbram tak nad naší juniorkou zvítězila 4:1.