FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slavia - FCSL 2:2
20.03.2016

Juniorka neudržela dvoubrankové vedení a ze hřiště Slavie si veze pouze bod

Dominik Jakubec
Praha - Velmi dobře vstoupila naše juniorka do duelu na hřišti pražské Slavie a po poločase dokonce vedla o dvě branky. V závěrečné desetiminutovce ovšem po dvou gólech soupeře z centrovaných míčů o své vedení přišla a nakonec si veze z hlavního města pouze remízu 2:2.
24.kolo, neděle 20.3.2016, 10:15, hř. P10, Vladivostocká
SK Slavia Praha SK Slavia Praha
2:2
(0:1)
SK Slavia Praha: Řehák – Broukal, Kocourek (K), Pelyak (65. Jakab), Routek, Vavrouš, Holík, Fotr (68. Badocha), Möglich (57. Veselý), Zoubek (74. Gilian), Král.
FC Slovan Liberec: Kolář – Čuřík, Šustr, Tvrzník (74. Chlumecký), Dydowicz, Mičovčák (70. Barac), Berežný, Pospíšil, Frimmel (K), Obročník (46. Cal), Krejčí (85. Doležal).
Branky: 81. Veselý, 90+1. Vavrouš – 5. Dydowicz, 53. Frimmel, Rozhodčí: Adámková – Caletka, Koval, ŽK: 39. Kocourek, 42. Vavrouš – 73. Čuřík, 90.+2. Dydowicz.

Do utkání vstoupila naše juniorka skvěle. Hned v úvodu na soupeře naši mladíci vlétli a jejich aktivita přinesla také první branku. Daniel Dydowicz si připravil balon za hranicí velkého vápna a přesnou střelou k tyči nedal domácímu brankáři Řehákovi šanci zasáhnout. Slavia se po inkasované brance probrala, dlouho se jí však nedařilo vypracovat si příležitost k zakončení.

Byli to právě sešívaní, kteří postupně přebírali iniciativu. Nejprve ve 20. minutě směřoval k Fotrovi nebezpečný přízemní centr, pozorná defenziva Slovanu však balon odvrátila do bezpečí. Jen o minutu později letěl z druhé strany do vápna před brankáře Koláře další centr, mladý gólman si však balon stáhl ze vzduchu a šanci soupeře překazil.

Slovan mohl také zvýšit své vedení, když se po rohovém kopu odrazil od domácích hráčů míč k Šustrovi, ten však hlavičkoval nad. O chvíli později vysunul Dydowicz do dobré šance Frimmela, jeho střelu však tentokrát vyrazil Řehák a po poločase tak naši junioři vedli o jednu branku.

Také do druhé půle ale vstoupil Slovan mnohem lépe. Po rychlé akci se uvnitř pokutového území dostal míč ke zcela osamocenému Denisu Frimmelovi a ten zblízka neměl problém překonat domácího brankáře. Hra byla postupně kouskována střídáními a nic nenasvědčovalo tomu, že by juniorka ještě měla vedení ztratit.

V úvodu závěrečné desetiminutovky však Slavia utkání zdramatizovala. Centr z levé strany doputoval až k Lukáši Veselému a ten snížil na rozdíl jediné branky. Následovat tlak domácího celku, který vyvrcholil v poslední minutě. Do vápna opět přilétl prudký balon, který David Vavrouš poslal přímo k tyči. Závěrečná standardní situace Slovanu už na výsledku nic nezměnila, z Prahy si tak naši mladíci vezou pouze bod.