FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Bohemians 1905 2:2
31.10.2016

Juniorka po divokém závěru remizovala s Bohemians 2:2

Liberec - Velmi zajímavý průběh nabídlo utkání naší juniorky s Bohemians. Hosté ještě v 77. minutě vedli, po třech brankách během pěti minut však nakonec zápas skončil remízou 2:2.
12.kolo, pondělí 31.10.2016, 11:00
2:2
(0:0)
Bohemians Praha 1905Bohemians Praha 1905
FC Slovan Liberec: Porcal – Blažek, Heppner, Šustr, Lesniak, Šulc (66. Kazda), Barac (89. Šustek), Micovčák (55. Chlumecký), Machuča (74. Doležal), Da Silva, Prokš.
Bohemians Praha 1905: Šrámek – Charvát, Křapka, Hradecký, Bartek, Vaníček, Blecha, Linhart (46. Horizrál), Jeslínek (90. Kučera), Vacík, Fotr (78. Věchtík).
Branky: 77. Kazda, 80. Dá Silva - 52. Jeslínek, 82. Vacík. Rozhodčí: Matějček – Kubr, Vitner. ŽK: 87. Lesniak.

Do utkání nastoupily oba celky posíleny o jména, která již věkem nepatří do kategorie juniorů. V brance Slovanu naskočil Radek Porcal, v dresu Bohemians zase například zkušený útočník Jiří Jeslínek. Přesto v úvodu zápas příliš šancí nepřinášel a hrálo se bez výraznějšího ohrožení jedné či druhé branky.

V zajímavé pozici se po čtvrthodině hry objevil Jan Šulc, ale z voleje přestřelil branku. Na druhé straně si zase Porcal poradil s několika nebezpečnými centry do šestnáctky. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0. Zato po změně stran se začaly dít věci.

Krátce po poločase sehráli hosté velmi povedenou akci, na jejímž konci pálil Jiří Jeslínek ke vzdálenější tyči a poprvé rozvlnil síť. Slovan se pokoušel zareagovat, ale vyrovnání se i přes převahu dočkal až v závěrečné čtvrthodině.

Tehdy se v pokutovém území dostal k míči střídající Matyáš Kazda, který zařídil vyrovnání. A o chvíli později dokonce Slovan vedl. Centr do vápna našel hlavu Wesleyho Da Silvy a mladý útočník dokonal obrat.

Ale to stále nebylo vše. Jen o dvě minuty později doputoval odražený míč v domácím pokutovém území k Petru Vacíkovi a ten opět srovnal stav. Oba celky se snažily strhnout vedení zpět na svou stranu, ale marně. Utkání tak po divokém závěru skončilo remízou 2:2.