FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Hradec Králové 2:0
29.02.2016

Juniorka porazila 2:0 Hradec a poprvé od října si připsala výhru v Juniorské lize

Liberec - Na umělém trávníku ve Frýdlantě přivítala v pondělí od 13 hodin naše juniorka tým Hradce Králové. Naši hráči v tomto duelu dokázali přetrhnout dlouhou sérii bez vítězství, když poprvé od 5. října v Juniorské lize zvítězili a posunuli se na 11. příčku tabulky.
21.kolo, pondělí 29.2.2016, 13:00, hř. Slovan Frýdlant
2:0
(0:0)
FC Hradec KrálovéFC Hradec Králové
FC Slovan Liberec: Kolář – Šustr, Ljulka (82. Doležal), Chlumecký, Berežný, Čuřík – Sackey (84. Pospíšil), Dydowicz, Micovčák, Krejčí – Frimmel (75. Dudek)
FC Hradec Králové: Ordelt – Kratochvíl, Drozd, Brokeš, Hynek, Zdržálek, Dědeček (81. Dostál), Drozd, Fenz (84. Jeníček), Vyšehrad, Zezula
Branky: 51. Micovčák, 82. Chlumecký. Rozhodčí: Váňa - Kubr, Koval.

Naši junioři vstoupili do utkání aktivněji a od prvních minut zaměstnávali brankáře Východočechů. Už ve třetí minutě se Ordelta pokusil prověřit Dydowicz, jeho pokus však gólman kryl. Hradec se v první polovině spíše bránil tlaku Slovanu a jen skvěle chytající Ordelt ubránil několikrát hostující tým před inkasováním.

Naopak Ondřej Kolář v brance našeho týmu příliš práce neměl. Až ve 21. minutě se k první vážnější příležitosti dostal hostující Vyšehrad, jeho střela však skončila těsně vedle tyče. Zbytek první půle se nesl v podobném duchu, jako do té doby – Slovan se i nadále tlačil kupředu, pokud už si však střely našich juniorů našly cestu na branku, poradil si s nimi Adam Ordelt. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:0.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupili naši hráči opět s mnohem větší aktivitou, byli to však hosté, kteří zahrozili jako první. Zezulova sražená střela však přinesla pouze rohový kop a ten již Hradec využít nedokázal. A následovala odpověď Slovanu. Po rychlém protiútoku se ke střele dostal Erik Micovčák a konečně propálil do té doby bezchybného Adama Ordelta.

Vstřelená branka juniorku nakopla a ta tak měla na hřišti i nadále značnou převahu. Frimmel a Krejčí vyzkoušeli pozornost brankáře Ordelta, ten však nehodlal znovu inkasovat a hostující tým tak stále měl o co hrát. Dvacet minut před koncem se Hradečtí pokusili vyrovnat, dvojice akcí však nakonec skončila nepřesnou rozehrávkou a brankář Kolář nemusel zasahovat.

Uklidnění však v 82. minutě zařídil Martin Chlumecký, když přesným zakončením nedal brankáři šanci. V tu chvíli již měli hosté velmi těžkou pozici a na jejich koncentraci to bylo znát. Ani náš tým již neměl kam spěchat a zápas se spíše dohrával. Slovan tak nakonec proti Hradci vybojoval cenné tři body a poprvé od 5. října dokázal v Juniorské lize zvítězit.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): „První domácí utkání skončilo zaslouženou výhrou a připsáním důležitých bodů. První poločas byl vyrovnaný, hrálo se především ve středu pole a bez vyložených šancí. My jsme byli aktivní, lépe jsme kombinovali, ale finální fáze byla zbrklá a nekvalitní. Ve druhém poločase jsme hru zjednodušili, hráli jsme přes volné strany a dostali soupeře pod tlak. Z toho pramenily dva pěkné góly Micovčáka a Chlumeckého. Myslím si, že za aktivitu, disciplínu a předvedenou hru jsme si vítězství zasloužili.“