FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Karviná 0:1
26.09.2016

Juniorka se proti Karviné neprosadila a prohrála 0:1

Liberec - V pondělí od 15 hodin přivítala juniorka na domácí půdě soupeře z Karviné. Vytvořila si sice řadu šancí, ani jednou se z nich však neprosadila a nakonec tak Karviné podlehla 0:1.
8.kolo, pondělí 26.9.2016, 15:00
0:1
(0:1)
MFK KarvináMFK Karviná
FC Slovan Liberec: Franc – Boloca (67. Vrabec), Heppner, Šustr (C), Doležal, Šustek (57. Šulc), Barac, Micovčák (81. Kazda), Dudek, Čuřík, Blažek.
MFK Karviná: Pastornický – Putyera, Novák, Dendis, Kania, Smrž, Sas (88. Nimely), Mládek (74. Tomšů), Jakubov, Řapek (58. Macej), Karčmář (C).
Branky: 31. Mládek. Rozhodčí: Petřík – Musil, Cichra. ŽK: 28. Boloca - 75. Dendis.

V úvodních minutách si naše juniorka počínala aktivněji. Do šestnáctky soupeře létaly centry z obou stran, dlouho se však Slovanu nedařilo zakončit. Až Boloca dokázal po chytrém průniku vypálit, ale trefil pouze boční síť. Na druhé straně vystihl rozehrávku našich mladíků Dendis a z velké dálky vypálil, Franc však míč bez potíží chytil.

První vyloženou šanci viděli diváci ve 23. minutě. Po skvělém pasu mohl Micovčák postupovat sám na brankáře, dostal se však až příliš blízko Pastornického a svou střelou ho následně trefil do nohy. Po pohledné individuální akci Kaniy naopak následoval prudký centr a Sas jen těsně nedosáhl na míč, který by jinak nejspíš usměrnil do branky.

Karviná postupně začala přebírat otěže zápasu a z první velké šance se dočkala vedení. Jakubov posunul míč na Dominika Mládka, který se z hranice vápna přesnou ranou nemýlil. Hosty vstřelená branka nakopla a Slovan k míči příliš nepouštěli. Naopak, Karviná mohla ještě před poločasem jít i do dvoubrankového vedení, Čuřík však míč těsně před Kaniou odklidil do bezpečí. Hostující záložník by jinak hlavičkoval do prázdné branky.

Po změně stran mohl Slovan vyrovnat. Micovčák si navedl míč na pravačku a vypálil, ale těsně minul branku Karviné. Stejný hráč pálil po odrazu i o sedm minut později, ale tentokrát pro změnu přestřelil. Na druhé straně vychytal prudkou ránu Smrže brankář Franc.

Šance si sice Slovan vytvářel, Boloca ani Heppner však trefit branku nedokázali. Na druhé straně zase mohl zvýšit Sas, ale mířil vysoko nad. Nejblíž brance byl po rohovém kopu Čuřík, k němuž na zadní tyči propadl míč, obránce Slovanu však byl příležitostí natolik zaskočen, že nedokázal míč poslat do branky.

V závěru se domácí vrhali do útoku, z toho však rovněž pramenily nebezpečné kontry. Po jednom z nich se v zajímavé šanci ocitl Macej, který však pálil pouze do rukavic France. Hosté už Slovan nepustili k žádnému výraznějšímu tlaku, juniorka tak podlehla Karviné 0:1.