FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovácko - FCSL 1:3
10.06.2013

Juniorka se úspěšně rozloučila se sezónou - vyhrála na půdě Slovácka

Jakub Martínek
Uherské Hradiště/Liberec - Naše juniorka zvládla poslední utkání sezóny na jedničku. Na hřišti Slovácka sice prohrávala, do poločasu ale dokázala vyrovnat zásluhou Ladzice. Druhá půle už byla v jasné režii libereckých mladíků, kteří přidali ještě dvě branky a po zásluze zvítězili. Náš tým tak vyhrál potřetí v řadě a ligový ročník zakončil na jedenácté místě tabulky.
34.kolo, pondělí 10.6.2013, 15:00, Měst. st. Miroslava Valenty
1.FC Slovácko 1.FC Slovácko
1:3
(1:1)
1.FC Slovácko: Urbánek – Ondica, Řepka (67. Franta), Banasik (83. Svízela), Křivánek, Bartoš, Stráník (76. Jeleček), Lukáš (46. Fojtášek), Machač, Groulík, Holek.
FC Slovan Liberec: Procházka – Lukes, Trnka, Beníšek, Kastelovič (84. Leibl), Kmoníček, Ladzic (46. Komenda), Drobílek, Janošík, Bouška, Káva (67. Ondráček).
Branky: 14. Holek (pen.) - 23. Ladzic, 53. Trnka, 90. Drobílek. ŽK: 0:2 (Kmoníček, Bouška). Rozhodčí: Adámková - Hájek, Hanáková.

Úvodní desetiminutovka moc fotbalové krásy nenabídla a tak hned při první vážnější šanci, slavili fotbalisté Slovácka svoji úvodní branku. Kmoníček fauloval v pokutovém území Ondicu. Balon si na penaltový puntík postavil ve čtrnácté minutě Martin Holý, který chladnokrevně zakončil do šibenice - 1:0.

Náš tým ale nečekal na gólovou odpověď příliš dlouho a hned za devět minut srovnal. Obrana soupeře trestuhodně chybovala při rozehrávce na brankáře Urbánka. Toho dokázal využít Mario Ladzic, který pohodlně dopravil míč do poloprázdné branky a připsal si tak premiérovou trefu v dresu Slovanu - 1:1.

V samotném závěru prvního poločasu mohl liberecké mladíky poslal do vedení Jánošík. Ten ale výhody, při které se zjevil sám před domácí svatyní, nedokázal využít. Oba týmy tak odcházely do šaten za nerozhodného stavu 1:1.

Slovácko vstoupilo do druhé pětačtyřicetiminutovky lépe a hned tři minuty po změně stran se skóre mohlo znovu měnit. Nový muž na hřišti Fojtášek se dostal až k hlavičce, která ale jen těsně minula Procházkovu branku.

V padesáté třetí minutě už ale balon doputoval do místa určení. Drobílkův centr prodloužil Kmoníček až do míst, kde stál neobsazený Jakub Trnka a hlavou poslal Slovan poprvé v zápase do vedení - 1:2. O osm minut později mohlo být v libereckém táboře ještě veseleji. To by ale Drobílek musel z malého vápna pokořit Urbánka. Ten ale dokázal jasnou gólovku pohotově zneškodnit.

Patnáct minut před vypršením řádné hrací doby dali o sobě vědět znovu domácí fotbalisté. Stráníkův milimetrový pas doputoval až k Ondicovi, ten ale pouze orazítkoval tyč. Úplně stejně dopadla také akce našeho týmu jen o pár chvil později. Jistotu třech bodů zastavila po střele Kmoníčka také konstrukce branky.

Mladé naděje Slovanu se ale přeci jen dočkaly i třetí branky, která definitivně rozhodla o vítězi. Do rychlého přečíslení 2 na 1 se dostal Leibl s Filipem Drobílkem. Posledně jmenovaný se nakonec probil až do zakončení, kterým podtrhl úspěch našeho týmu - 1:3.