FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Jablonec - FCSL 1:0
17.01.2016

Juniorka sehrála s Jabloncem vyrovnaný zápas, rozhodla proměněná standardní situace

Kryštof Rossmann
Jablonec/Liberec - V druhém utkání zimní přípravy měl trenér Čapek k dispozici vinou zranění či tréninku s A-týmem pouze dvanáct fotbalistů. I přesto ale Slovan sahal minimálně po remíze.
UMT Mšeno, sobota 16.1.2016, 11:00
FK Jablonec FK Jablonec
1:0
(1:0)
FC Slovan Liberec: Garčár (46. Konečný) - Čuřík, Šustr, Chlumecký, Tvrzník - Šustek (60. Blažek), Dydowicz, Barac, Micovčák - Dudek
Branky:.

Jak již bylo řečeno, trenér Pavel Čapek neměl k dispozici kompletní kádr, šanci tak dostali i hráči věkové kategorie U19 Radim Garčár, Jan Blažek, Petr Šustek a Josef Dudek. Na střídačce byl připravený kromě střídajícího Blažka ještě Radek Pospíšil, ten však do duelu kvůli nedoléčenému zranění nakonec nezasáhl.

Oba týmy si dokázaly během celého zápasu vytvořit nepřeberné množství příležitostí ke skórování. Úvodní gól ale padl až v samotném závěru úvodního poločasu. Pouhou minutu před přestávkou zahrávali domácí po jednom z nedovolených zákroků trestný kop. Po nepřehledné situaci ve vápně a čtyřech následných dorážkách se Jablonci podařilo doslova dotlačit míč za Garčára - 1:0.

Liberečané se po pauze hnali za vyrovnáním, nicméně vyvedenému výkonu chyběla trocha štěstí. Několikrát totiž zabránila míči v cestě za brankovou čáru až tyč. Zeleno-bílí si tedy výhru dokázali uhlídat, nicméně naše mužstvo se rozhodně za předvedený výkon stydět nemusí.

Další utkání čeká juniorku Slovanu ve středu od 17 hodin a 30 minut, kdy svěřenci trenéra Pavla Čapka nastoupí v Novém Boru proti tamějšímu celku.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): K vidění byl vyrovnaný zápas, více by mu ale asi slušela remíza, jelikož šance si po celé střetnutí vytvářely oba celky. Rozhodla proměněná standardní situace v samém závěru poločasu. Utkání jednoznačně splnilo po kondiční stránce účel. Téměř všichni hráči odehráli celý zápas, protože nás aktuálně není v kádru mnoho. Někteří trénují s A-týmem, jiní zase skončili. Velký problém máme prozatím se zakončováním, opět jsme měli k dispozici velké množství šancí, ale trefovali jsme brankáře nebo tyče. Výkony některých fotbalistů se mi velmi líbily. Někteří mě naopak malinko zklamali, ale jinak si myslím, že zápas měl velmi slušnou úroveň.