FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Ostrava 3:0
06.05.2018

Juniorka si doma s přehledem poradila s Baníkem Ostrava výsledkem 3:0

LIBEREC - Juniorku Slovanu čekal po roce a půl soupeř z daleké Ostravy. Nikdo tedy dopředu moc nevěděl, co od zápasu očekávat. Nakonec se ukázalo, že v boji o titul je náš tým velmi silný na domácím stadionu a Ostravu porazil 3:0 i díky chycené penaltě Nguyenem.
O tit., neděle 6.5.2018, 10:15, Městský stadion Liberec
3:0
(2:0)
FC Baník OstravaFC Baník Ostrava
FC Slovan Liberec: Nguyen – Köstl, Havelka, Vrabec (84. Doležal), Knejzlík (80. Kazda), Micovčák, Kacharaba, Dvořák (C) (73. Baláž), Michal (46. Prokš), Malinský, Gembický (65. Heppner)
FC Baník Ostrava: Budinský – Meschaninov, Kania, Lehnert, Helešic, Bolf (C), Psyche, Jakubov (46. Hejl), Dendis (46. Mládek), Rizvanov, Stáňa

Branky: 20. (pen.) a 81. Micovčák, 38. Vrabec

Žluté karty: 49. Dvořák, 79. Malinský

Rozhodčí: Slabý - Vlček, Poživil

Slovan vstoupil do zápasu velmi aktivně. Během prvních deseti minut prověřili hostujícího brankáře postupně Gembický, Vrabec a Micovčák. První vyloženou šanci měli však Ostravané. Po našem rohovém kopu všichni propadli a Helešic stíhaný Köstlem se hnal ve 12. minutě sám na Nguyena. Ten vyškrábl střelu nahoru na rohový kop. V 19. minutě přestřelil z dobré pozice Malinský. O minutu později už bylo veseleji. Slovan dostal příležitost zahrávat pokutový kop a exekutor Erik Micovčák se střelou doprava nahoru nemýlil - 1:0.

Vstřelená branka jakoby náš tým uspokojila a do hry se začali dostávat hosté. Jejich tlak vyvrcholil ve 36. minutě, kdy chybujícího Gembického obešel Kania. Ve vápně udělal kličku a zblízka vypálil. Nguyen však předvedl skvělý reflex a míč vyrazil. Otřepané nedáš dostaneš se opět potvrdilo. O dvě minuty později se nalevo uvolnil Knejzlík, poslal centr na malé vápno, kde stál Vrabec. Ten se kličkou zbavil obránce a překonal Budínského - 2:0 Do konce poločasu si Slovan vedení pohlídal a do kabin tak šel s dvoubrankovým vedením.

Druhý poločas začal v pomalejším tempu a dlouho se nic nedělo. Ostrava se snažila o snížení, Slovan si však její akce zkušeně hlídal. Až v 64. minutě vyslal nebezpečný projektil ostravský Stáňa. Střelou po zemi jen těsně minul pravou tyč Nguyenovi svatyně. Čtvrt hodiny před koncem vystrašil Baláž pomalou malou domů nejen Nguyena. Brankář Slovanu byl rychlý a míč před dotírajícím Stáňou odkopl. O tři minuty později si Heppner skvěle pohlídal ofsajdovou past. Šel sám na brankáře. Jeho klička byla ale pomalá a čitelná. Gólman Ostravy si skokem pod jeho nohy s touto šancí poradil.

V 81. minutě bylo rozhodnuto! Ostravští propadli a hned tří naši fotbalisté se hnali na Budínského. Vrabec předložil Micovčákovi, a ten už neměl problém trefit odkrytou branku - 3:0. Vše nasvědčovalo poklidnému konci s nulou vzadu. Až do 89. minuty, kdy byl v pokutovém území faulován ostravský Meshchaninov. Fotbalové nepsané pravidlo, že faulovaný hráč se nemá stavět k puntíku se opět potvrdilo. Nguyen vystihl směr střely a penaltu lapil! Nakonec to tedy bylo i s nulou vzadu a Slovan si připisuje důležité tři body v nadstavbové části v boji o titul.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): Odehráli jsme dobrý zápas proti kvalitnímu a fotbalovému soupeři. Skvěle nám vyšel především první poločas, kdy jsme se dvakrát trefili. V druhé půli už jsme tak aktivní nebyli, ale přidali jsme pojistku v podobě třetího gólu a vítězství už jsme si pohlídali.