FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Táborsko - FCSL 0:4
05.06.2014

Juniorka si smlsla na Táborsku a je jednu výhru od čtvrtého místa

Tábor/Liberec - V předposledním zápase sezony si Liberec poradil s juniorkou Táborska jasně 4:0. To znamená, že mají mladíci Slovanu své konečné pořadí stále ve vlastních rukou - pokud se chtějí posunout na čtvrté místo, musejí v pondělí porazit Duklu, v případě remízy nebo porážky budou až šestí.
41.kolo, čtvrtek 5.6.2014, 17:00, Soukeník
FC Silon Táborsko FC Silon Táborsko
0:4
(0:3)
FC Silon Táborsko: Blažek – Bosnyak, Kukučka (55. Bíba), Horváth, Kluzák, Cihlář, Sazma (55. Svoboda), Chotovinský, Chirinciuc, Stuchlík (61. Bouška V.), Nuhlíček.
FC Slovan Liberec: Zoul – Zítka (68. Čuřík), Egert, Soungole (50. Krejčí), Beníšek, Kaiser, Drobílek, Dydowicz, Ondráček, Bouška L., Frimmel.
Branky: 14. Dydowicz, 29. Bouška (pen.), 39. Frimmel, 50. Kaiser, ŽK: 59. Krejčí, Rozhodčí: Severýn – Kotalík, Vrzal.

Hned v úvodu mohl otevřít skóre Drobílek, jeho střelu v první minutě utkání však zastavila obrana. V další velké příležitosti se ocitl domácí Kukučka, proti němu ovšem pro změnu na poslední chvíli zakročila liberecká defenziva. Od té doby ale měla otěže utkání v rukách juniorka Slovanu. Frimmel sice ještě hlavou mířil nad, o minutu později však již Daniel Dydowicz zamířil přímo k tyči a poprvé skóroval.

Hned vzápětí to mohlo být o dvě branky, Lukáš Bouška však tentokrát trefil pouze tyč. Po půlhodině hry však jeden z obránců Táborska zahrál ve vápně rukou a tentokrát již Lukáš Bouška nasměroval míč do sítě. A to v prvním poločase stále nebylo vše. Šest minut před poločasovou přestávkou pádil sám na branku Denis Frimmel a bez obtíží gólmana obstřelil.

I do druhé půle vstoupili lépe Liberečtí. Krátce po úvodním hvizdu hlavičkoval z první akce Frimmel do břevna, jen o několik okamžiků později pak Kaiser po Bouškově nabídce napálil tyč. Při takovém tlaku bylo již pouze otázkou času, kdy se Liberec znovu prosadí, a to se nakonec stalo v 50. minutě. Lukáš Kaiser efektním lobem přehodil brankáře a pak již pouze doklepl míč do branky.

Pro následujících několik minut se hra poněkud uklidnila, Slovan však stále pokračoval v herní převaze. Po chybě libereckého Lukáše Boušky sice mohli zahrozit i domácí, konkrétně dvojice Vojtěch Bouška a Bosnyak, ti však slibnou pozici nevyužili a první jmenovaný těsně minul. Ještě větší příležitost skórovat měl Bosnyak v 75. minutě, kdy dostal příležitost kopat pokutový kop, brankář Martin Zoul však vystihl směr střely a parádně zasáhl.

Liberec v závěrečných minutách nikam nespěchal a spíše držel míč na kopačkách, přesto mohlo Táborsko dosáhnout ještě jednou alespoň na čestný úspěch. Bosnyak se dvě minuty před koncem zjevil sám před Martinem Zoulem, ten ovšem znovu skvěle zasáhl a i díky jeho vynikajícímu výkonu nakonec liberecká juniorka v Táboře zvítězila s přehledem 4:0.