FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Kolín - FCSL 1:2
14.02.2016

Juniorka v ligové generálce porazila třetiligový Kolín!

Kryštof Rossmann
Kolín/Liberec - Zajímavé střetnutí bylo k vidění v nedělním dopoledni na kolínském stadionu. S tamním celkem se utkala ve své generálce před ligou naše juniorka a uspěla, když domácí přehrála 2:1.
příp., neděle 14.2.2016, 11:00
SK Sparta Kolín SK Sparta Kolín
1:2
(0:0)
FC Slovan Liberec: Kolář (46. Konečný) - Čuřík, Šustr, Pospíšil, Chlumecký - Sackey (46. Frimmel), Bláha - Micovčák, Dydowicz (70. Vojtěšek), Tvrzník (46. Krejčí) - Pulkrab (70. Káva)
Branky: Frimmel 2.

Již příští neděli zahájí naše mužstvo jarní část sezóny Juniorské ligy zápasem proti pražské Dukle. V poslední utkání zimní přípravy porazili svěřenci trenéra Pavla Čapka třetiligový FK Kolín.

Do zápasu vstoupil Slovan nebojácně, avšak recept na jednoduchou hru domácího celku nalézt nedokázal. Kolín si navíc vytvořil sérii šancí. Na skvěle chytajícího Koláře ale jeho hráči nakonec vyzrát nedokázali.

Do druhých pětačtyřiceti minut si připravil trenér Pavel Čapek několik střídání. Do útoku vedle Matěje Pulkraba zamířil ještě Denis Frimmel, který nahradil defenzivního záložníka Sackeyho. Tvrzníka naopak vystřídal Krejčí.

Jako první ale mohli udeřit po pauze opět Kolínští. Ihned na začátku druhé půle byl totiž nařízen za sporný moment ve vápně pokutový kop. Přestupkem se provinil Martin Čuřík, který podle hlavního arbitra zahrál uvnitř šestnáctky rukou. Nicméně penaltu domácí nezužitkovali.

Naopak modro-bílí byli v koncovce velmi nebezpeční, což se jim podařilo proměnit ve vedoucí branku. Bezchybné přihrávky Martina Chlumeckého využil rychlou ranou Denis Frimmel. O několik okamžiků později navíc dostali příležitost zahrávat penaltu i Liberečané.

Tu vybojoval svou pohlednou samostatnou akcí Matěj Pulkrab, jenž byl ve vápně nevybíravým zákrokem sražen k zemi. Míč si postavil Daniel Dydowicz, nicméně svým projektilem rozezvučel pouze tyč, od níž se balón odrazil zpět do hřiště.

Slovan nevyužitá šance příliš mrzet nemusela. Zanedlouho totiž nabil Denisu Frimmelovi aktivní Pulkrab a šikovný útočník svou druhou trefou v duelu zvýšil vedení našeho mužstva.

Loňskému druholigovému celku se sice v závěru podařilo snížit, když po nedůraznosti v šestnáctce jeden z útočníků namířil lehkou tečí centr přímo za záda střídajícího Konečného, avšak na vyrovnání již Kolínští nedosáhli.

Juniorka tedy ukončila zimní přípravu vítězstvím. Ze sedmi střetnutí s českými i zahraničními soupeři nasbírala tři výhry (Nový Bor 6:2, Vlašim 3:2, Kolín 2:1) a čtyři porážky (Neugersdorf 0:5, Jablonec 0:1, Pardubice 1:3, Bischofswerda 2:3).

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): Nastoupili jsme na umělém trávníku proti třetiligovému celku, který předváděl jednoduchý fotbal. Ať už co se týče zakončení či dlouhých nákopů za naší obranu. My jsme naopak hráli v první půli až příliš komplikovaně, vytvořili jsme si pouze dvě šance na skórování. Kolín se do střelecké pozice propracoval v pěti případech. Nedokázali jsme na jejich hru najít recept. Úvodních pětadvacet minut z druhé půle bylo jednoznačně naše nejvydařenější období. Zjednodušili a hlavně zrychlili jsme hru. Po přidání Frimmela k Pulkrabovi jsme hráli dobře v útočné fázi, díky čemuž se nám podařilo dvakrát uspět. Posledních patnáct minut zápasu jsme se již až příliš přizpůsobili hře Kolína, což potrestali gólem na 1:2. Celkově bych ale řekl, že kluci podali kvalitní disciplinovaný výkon a makali. Bohužel, jak již bylo řečeno, naše hra byla vzhledem k terénu a soupeři v prvním poločase až příliš složitá. Každopádně určitě proběhla zajímavá konfrontace s třetiligovým celkem.