FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Turnov 2:2
31.01.2015

Juniorka v přátelském utkání remizovala s divizním Turnovem

Lukáš Michalík
Liberec - Již po druhé v novém roce se na umělém trávníku stadionu U Nisy představili fotbalisté Turnova. Tentokrát jim soupeřem stálo juniorské mužstvo trenéra Vavrušky, které sbírá zkušenosti v soubojích se seniorskými týmy. V mrazivém počasí byl k vidění svižný fotbal se spoustou šancí. Diváci nakonec viděli čtyři branky, po dvou na obou stranách.
přát., sobota 31.1.2015, 10:00, Umělý trávník stadionu U Nisy
2:2
(1:1)
FK TurnovFK Turnov

1. poločas: Zoul - Framič, Bong, Maršálek, Bělíček - Tabeira, Ondráček, Machuča, Henzl - Delarge, Frimmel.

2. poločas: Zoul (70. Kubát) - Framič (70. Machuča), Egert, Maršálek, Henzl - Zitka, Ondráček, Bláha, Tabeira (59. Frimmel) - Delarge, Polívka.

Branky: 27. Delarge, 57. Polívka - 39. Bernát, 61. Kovařík.

Slovan začal utkání aktivněji. Dvakrát v krátkém časovém sledu na sebe upozornil Bělíček, který nejprve napálil odražený balón nad branku a následně na jeho střílený centr jen těsně nedosáhl u zadní tyče číhající Delarge. Střelecký pokus si připsal také Ondráček, jenž zakombinoval se spoluhráčem a utaženou placírkou jen těsně minul hostující svatyni. Po čtvrthodině hry zakončil akci Slovanu Machuča, ale ani on, stejně jako na druhé straně turnovský Randák, nemířili do černého.

Prvotní změnu skóre přinesla 27. minuta. Turnov ztratil míč na útočné polovině, čehož liberečtí mladíci využili k rychlému brejku, na jehož konci stál Dzon Delarge, který ve snadné pozici uklidil do branky ideální přízemní centr Denise Frimmela. Navýšit vedení Slovanu mohl Machuča, ten si vyměnil míč s Delargem, ale v dobré pozici nastřelil pouze gólmana. Hosté z Turnova stačili ještě do přestávky srovnat, když vyběhnuvšího Zoula s ledovým klidem přeloboval záložník Pavel Bernát. Tentýž hráč mohl do přestávky skóre otočit, ale svůj samostatný nájezd zakončil střelou do brankáře.

Krátce po změně stran se Bernát postavil k exekuci přímého kopu a Zoul se musel hodně natahovat, aby jeho technický pokus vyrazil do bezpečí. V 57. minutě se ve středu hřiště ujal míče navrátilec po zranění Bláha, s jehož přihrávkou si poradil Tomáš Polívka, elegantně se zbavil obránce a levačkou přesně zakončil. V další šanci se ocitl kapitán Ondráček, jemuž předložil míč Delarge, ovšem gólman Turnova si tentokrát se střelou z velkého úhlu dokázal poradit. Hosté vyrovnali po půl hodině hry, kdy se na středu hřiště chopil míče Jan Kovařík a technickou střelou obstřelil Zoula. Turnov zásluhou vstřeleného gólu ožil a vzápěti měl na kopačce stoprocentní příležitost Petřík, ale v ideální pozici centr z levé strany vůbec netrefil.

Zřejmě nejpovedenější akci utkání předvedlo domácí trio Henzl, Delarge, Ondráček. První jmenovaný vybídl ke spolupráci konžského křídelníka, který postupoval z úhlu na branku a přihrál na malé vápno Ondráčkovi. Mladý záložník chtěl z otočky líbivým způsobem dopravit míč do prázdné branky, ale k úžasu všech přítomných, na poslední chvíli zasáhl na brankové čáře jeden z hostujících obránců. V závěru se mohlo vítězství přiklonit na jednu či druhou stranu, ale jak Frimmel, tak na opačné polovině Bernát své samostatné nájezdy neproměnili. Rozhodnout mohl po dlouhém nákopu Egerta Delarge, ale jeho pokus o lob hostující brankář stáhl ze vzduchu do rukavic. Obě mužstva se tak nakonec po remíze 2:2 rozešla smírně.